Avatara možno neuvidíš len v kinách ako doteraz

Avatara mo možno pozrieš aj vo VR (Zdroj: Unsplash.com/ Maxim Hopman)

#James Cameron je kanadský filmový režisér a na svojom portfóliu má ďalší úspešný film a to Avatar: The Way of Water. Samotný režisér predpokladá, že do kín by mohla prísť ďalšia veľká zmena. Ta by sa týkala techniky. Možno sa jej dočkas aj ty v blízkej budúcnosti.

Režisér ma na konte filmy ako Avatar, či Titanic. Tieto filmy sú tretie najzárobkovejšie filmy všetkých čias. K tejto dvojici má dlho očakávaná novinka ,,Avatar: The Way of Water“. Tento film od svojej premiéry medzinarodne vyzbieral už 180 miliónov dolárov. Po víkende sa tento zárobok môže vyšplhať možno na 400 až 450 miliónov dolárov.

Cameron má pre Avatara pripravené ešte ďalšie tri filmy, ktoré sú v príprave. Pri tvorbe by rád experimentoval aj s ďalším vývojom nie len vo filme, ale aj v kinovej technike. ežisér by rád videl Avatara aj vďaka virtuálnej realite (VR). Práca s virtuálnou kamerou nie je pre filmára žiadnou novinkou, povedal si, že to robí posledných 20 rokov. Napriek tomu Cameron tvrdí, že: ,,Ešte nie sme v bode, kde by sme mohli urobiť takú kvalitu obrazu, akú dokážeme na filme, kde máme milióny hodín vykresľovania.“

Avatar predstavuje obrovský skok vpred, ak ide o CGI a vizuálne efekty. Neznamená to, že VR filmy neprichádzajú do úvahy. Ďalší Avatar by sa mal na obrazovky dostať v roku 2026, piaty hneď o dva roky po ňom. Režisér má predstavu aj o Avatarovi 6 a 7. Cameron však možno nebude režírovať neskoršie filmy o Avataroch sám, keďže je otvorený „odovzdať štafetu“.

Režisér pre médiá priznal, že produkovať filmy je pohlcujúce, čo znamená, že po pokračovaní sa zmariava hneď na ďalší film. Nie len na Avatra, režisér má viacero rozpracovaných projektov. „Myslím, že časom – neviem, či po tretej alebo po štvrtej – budem chcieť odovzdať štafetu režisérovi, ktorému verím, že ho prevezme, aby som mohol ísť robiť nejaké iné veci. alebo možno nie. Neviem,“ povedal James Cameron.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
KVÍZ Spoznáš horor podľa hlavnej postavy? Uspieť na plný počet zvládnu iba najlepší z najlepších!

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame