Avatar 2 už má potvrdený dátum premiéry aj oficiálny názov: Vieme aj nové informácie o prvej ukážke!

Avatar 2 dorazí do kín v decembri 2022

Očakávaný Avatar 2 ťa filmovou stopážou rozhodne šetriť nebude (Zdroj: Disney)

#Áno, dočkali sme sa. Tento rok sa na strieborné plátna dostane druhý Avatar, ktorý pomaly končí svoju post-produkčnú časť. Po 13 rokoch nasadí jeden z najúspešnejších režisérov všetkých čias James Cameron do kín druhú časť svojho eposu o planéte Pandora. Situáciu ohľadom pokračovaní brzdili odkúpenia vtedajšieho štúdia 20th Century Fox, náročnosť výroby a v neposlednom rade aj pandémia.

Druhý Avatar príde do kín pod názvom The Way of Water a premiéra je naplánovaná na 15. december 2022. Cameron nás tentokrát zavedie zrejme pod vodnú hladinu pestrofarebnej planéty a podľa všetkého by sa mali vrátiť aj herci z jednotky – vrátane mŕtvych charakterov. Informácie o tom, ako prišli späť k životu, alebo či sa mihnú len v spomienkach zatiaľ nevieme a do premiéry vedieť ani nechceme.


Thor a Strážcovia galaxie spájajú sily: Prvý trailer na Love and Thunder predstavuje novú posilu MCU


Prvý trailer už čoskoro v kinách a remastrovaná jednotka

Prvá ukážka je už hotová. Návštevníci na filmovej udalosti CinemaCon ju mali možnosť vidieť dokonca v 3D a ohlasy sú len pozitívne. To však môže byť aj marketingová stratégia dostať do kina milióny divákov. Prvý Avatar je aktuálne stále najzárobkovejší film všetkých čias a neprekonalo ho ani vyvrcholenie Marvelu Avengers: Endgame.

Nakrúcanie filmu Avatar 2
Nakrúcanie filmu Avatar 2 (Zdroj: 20th Century Studios)

Aby toho nebolo málo, pôvodný Avatar sa znovu dostane do kín a to vo vylepšenej remastrovanej verzii, ktorá vyčistí obraz a prinesie aj lepšie ozvučenie. Mali by tak byť už túto jeseň. Potom by sme sa tejto verzie mali dočkať aj na 4K bluray nosičoch.

Trailer uvidíme primárne v kinách a to pred premiérou filmu Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva. Týždeň od premiéry filmy by mal trailer doraziť aj na internet. Diváci, ktorí ho už videli, hovoria o ďalších technologických vymoženostiach, ktoré by mohli posunúť kinematografiu o krok dopredu.

Kampaň na Avatar 2 sa teda naplno začala a štúdio už stihlo ohlásiť aj tretí, štvrtý a piaty diel, ktoré sú naplánované na roky 2024, 2026 a 2028. Zájdeš na Avatar 2 do kina?


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, Disney
Odporúčame