Po trinástich rokoch konečne prichádza Avatar 2: James Cameron vysvetľuje, prečo bude trvať vyše troch hodín

Avatar 2 dorazí do kín v decembri 2022

Očakávaný Avatar 2 ťa filmovou stopážou rozhodne šetriť nebude (Zdroj: Disney)

#Pokračovanie Avatara môžeme pokojne označiť za jeden z najočakávanejších filmov roka. Film s oficiálnym názvom Avatar: The Way of Water bude mať premiéru už budúci mesiac a bude ešte dlhší, než jeho predchodca. Režisér James Cameron už teraz predpokladá, že minutáž filmu bude mnohými kritizovaná, no ako uvádza UNILAD, akékoľvek sťažnosti už vopred označil za nezmyselné.

Štyri časti seriálu, alebo trojhodinový film?

Koľko epizód seriálu si dokážeš pozrieť na jedno posedenie? Ak je tvoja odpoveď aspoň štyri, potom by pre teba nemal byť žiadny problém na jedno posedenie zhliadnuť  190 minútový film. Aspoň to si myslí režisér Avatara, James Cameron.

„Nechcem počuť, ako sa niekto sťažuje na dĺžku filmu a pritom je schopný osem hodín v kuse pozerať televízor. Už vidím tie hodnotenia: ,Útrpne dlhý, trojhodinový film…‘ S tým na mňa nechoďte! Videl som, ako moje deti pozerajú päťhodinových častí seriálu hneď za sebou,“ povedal.

Možno si pomyslíš, že so seriálom je to predsa iné. Medzi časťami si môžeš ísť zobrať jedlo, alebo si odskočiť. Pre podobné názory má Cameron pochopenie a na tento argument má jednoduchú odpoveď.

„Je čas na revolučnú zmenu myslenia: Je v poriadku sa jednoducho postaviť a ísť sa vycikať.“

Viac emócií

Avatar: The Way of Water bude dlhší preto, lebo sa bude na rozdiel od Avatara z roku 2009 viac sústrediť na príbeh, vzťahy medzi postavami, no tiež na emócie. Dej sa bude odohrávať desať rokov po udalostiach prvého filmu a ako Jake a Neytiri sa vo filme opäť predstavia Sam Worthington a Zoe Saldaña. Ich postavy však už budú mať deti a hlavnými aktérmi príbehu budú práve tie. Typický disneyovský rodinný film však nečakaj.

„Ľudia si myslia, ,Rodinný príbeh od Disney? Presne to chceme!‘ Toto ale nie je TAKÝ rodinný príbeh. Je to rodinný príbeh asi v takom zmysle, ako sú rodinným príbehom Sopranovci,“ vysvetlil režisér. To, že nový Avatar bude skutočne viac zameraný na emócie, potvrdzujú aj slová jednej z hlavných predstaviteliek.

 „Z druhej časti som videla dvadsať minút, koncom minulého roka. Stratila som reč, priviedlo ma to k slzám,“ povedala  Zoe Saldaña. To, či film podobne zapôsobí aj na teba, budeš môcť zistiť už budúci mesiac. Slovenská premiéra Avatar: The Way of Water je naplánovaná na 15. decembra.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame