Peugeot predstavil zaujímavú novinku: Tento model je prvý svojho druhu!

Peugeot 408.

Spoznaj nový Peugeot 408 aj ty. Zdroj: Peugeot

#Elegantný dizajn, nový štýl karosérie, benzín alebo plug-in hybridná motorizácia. Automobilka Peugeot predstavila atraktívnu novinku – model 408. Prečo ťa osloví už na prvý pohľad?

Štýlové auto, ktoré všade vynikne

Okrem výkonu by malo auto aj dobre vyzerať. Peugeot 408 to potvrdzuje a prináša aj niečo naozaj špeciálne. Značka Peugeot totiž poňala definíciu klasického sedanu alebo fastbacku po svojom a priniesla úplné nové vnímanie takéhoto druhu karosérie. Ide navyše o jedno z najväčších vozidiel v segmente C, ktoré dokáže zaujať z každého uhla.

Moderný a štýlový vzhľad na teba zapôsobí športovým dizajnom v kombinácii s eleganciou. Vpredu ti udrie do očí nové logo Peugeot a takisto maska chladiča vo farbe karosérie. Prekvapením je obrátený výrez zadného nárazníka a „mačacie uši“. Tie sa nachádzajú v zadnej časti strechy, pričom zlepšujú aerodynamické vlastnosti vozidla. Toto riešenie je navyše mimoriadne praktické a prináša skutočne veľkorysý priestor na hlavu cestujúcich v druhom rade.

Peugeot 408.
Nový Peugeot 408. Zdroj: Peugeot

Priestor pre vodiča Peugeot i-Cockpit® najnovšej generácie vyniká kompaktným volantom s ovládacími prvkami, 3D prístrojovým panelom a 10″ HD centrálnym dotykovým displejom. Pod ním sú virtuálne i-toggles tlačidlá, ktoré nikde inde nenájdeš. Nastavíš si ich podľa seba a pridáš aj funkcie, ktoré používaš najčastejšie. Ovládaš ich jediným stlačením.

Benzín, ale aj dve plug-in hybridné verzie

Nový Peugeot 408 je príťažlivý z každého uhla a prináša ti verzie Allure, Allure Pack a GT. Pre klasikov je vhodný benzínový motor 1.2 PureTech, ktorý má 130 koní, a rozhodne ťa poteší aj automatická prevodovka. Pre fajnšmekrov sú zasa pripravené plug-in hybridné motory 1.6 HYBRID s výkonom 180 a 225 koní. Nájdeš tu elektromotor s výkonom 81 kW a 8-stupňovú elektrifikovanú automatickú prevodovku.

NAKONFIGURUJ SI SVOJ VLASTNÝ PEUGEOT 408

V plug-in hybridnej verzii máš k dispozícii tri jazdné režimy – elektrický, plug-in hybridný a športový. Batéria má kapacitu 12,4 kWh a čas nabíjania od úplného vybitia je na nabíjacej stanici typu Wall Box menej ako 100 minút. Ak chceš batériu dobiť čiastočne, jednoducho môžeš počas jazdy rekuperovať energiu dostupnú nielen počas brzdenia, ale aj spomaľovania pri pustení plynového pedála. Všetky tieto moderné technológie ti prinesú dojazd až do 70 kilometrov.

Využiť môžeš aj bezplatnú aplikáciu

Moderné prvky a technológie sú v novom Peugeot 408 samozrejmosťou. Tvoju jazdu uľahčí kompletná ponuka asistenčných systémov – automatické núdzové brzdenie, systém sledovania mŕtveho uhla, 4 parkovacie kamery s 360° výhľadom či nočné videnie. Miesto vodiča s vyšším posedom ti zároveň dodá možnosť vidieť cestu z iného pohľadu.

Navyše má Peugeot 408 aj veľký batožinový priestor. Pri benzínovej verzii má objem komfortných 536 litrov, pri plug-in hybridnej verzii je to 471 litrov, čo je veľmi dobrá hodnota. Nainštaluj si aj bezplatnú aplikáciu MyPeugeot, s ktorou môžeš ovládať zo svojho smartfónu klimatizáciu, kúrenie alebo proces nabíjania auta. Pomôže ti aj s odťahom či opravou nepojazdného vozidla.

Peugeot 408.
Objav čaro nového modelu Peugeot 408. Zdroj: Peugeot

Ponuka, ktorá sa neodmieta

Chceš vedieť, za akú sumu by si nový Peugeot 408 mohol mať aj ty? Na vyžiadanie dostaneš konkrétnu cenovú ponukuAk sa rozhodneš pre akúkoľvek verziu, prichystaný je pre teba odkupný bonus za tvoje staré auto akejkoľvek značky až 2 000 eur. V prípade plug-in hybridu je k dispozícii aj nabíjacia karta v hodnote 500 eur. A môžeš sa spoľahnúť, že na cestách s týmto autom rozhodne zažiariš.

VIAC O NOVINKE PEUGEOT 408

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Peugeot.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame