Auri upratuje extrémne špinavé domácnosti, jej videá sleduje celý svet: Vo svojich ružových rukaviciach zvládne naozaj čokoľvek!

Auri Kananen

Auri Kananen je pre mnohých neuveriteľnou pomocou (Zdroj: Instagram/ aurikatariina)

#Niektorí ľudia považujú dôkladné upratovanie za jednu z povinných domácich prác, ostatní pri ňom relaxujú a iní ho naopak, neznášajú. Dvadsaťosemročná Auri Kananen je však iný prípad. Považujú ju za kráľovnú upratovania a tejto všednej, nezáživnej činnosti spravila senzáciu, ktorú na sociálnych sieťach sledujú milióny ľudí.

Preraziť sa dá naozaj so všetkým

Mladá Fínka pochádzajúca z mesta Tampere miluje už od mala upratovať, a to doslova všetko, všade, a pre hocikoho. Profesionálne sa mu venuje už od svojich štrnástich rokov. Keď mala dvadsaťjeden rokov, začala študovať odbor špecializujúci sa na upratovanie. Neskôr pôsobila ako manažérka vo firme poskytujúcej tieto služby, no z práce odišla, aby mohla pôsobiť na voľnej nohe.

Na Instagrame a na TikToku ju ľudia poznajú pod prezývkou @aurikatariina. Na svoje profily pridáva videá z čistenia rôznych kútov domácnosti. Fanúšikom podrobne ukazuje, ako vydrhnúť špinavú vaňu, vyčistiť dlho neumytý kávovar či mikrovlnku, ktorá roky nepoznala čistiaci prostriedok.

Vďaka nej sa ľudia dozvedajú o zaujímavých a efektívnych spôsoboch udržiavania čistoty. Nechýbajú ani tipy na skvelé prostriedky a pomôcky, vďaka ktorým hravo zatočí s kopami neporiadku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 𝘈𝘶𝘳𝘪 (@aurikatariina)

Začínala u rodiny a známych

Zameriava sa na extrémne znečistené a zanedbané domácnosti, o ktoré sa ich majitelia z rôznych, prevažne zdravotných dôvodov, nemôžu dôkladne postarať. Často navštevuje domy starších a chorých ľudí, alebo ľudí s psychickými ťažkosťami, pre ktorých sú aj takéto bežné činnosti veľmi namáhavé.

Od mala rada upratovala doma, neskôr začala robiť poriadok aj u známych či priateľov. Potom skúsila navštíviť aj zopár cudzích ľudí a zistila, že je to pre ňu to pravé. Dôkladné vyčistenie jednej domácnosti jej trvá 6 až 18 hodín v závislosti od toho, v akom stave sa nachádza. Cez týždeň upratuje menšie domy a byty, cez víkendy väčšie. O zákazky nemá núdzu – ponuky jej chodia denne, dokonca má aj diár, kde si ich spisuje.

Zvyšuje povedomie o udržiavaní domácnosti

Rada by pomocou svojich sociálnych sietí poukázala na to, že sa upratovania nemáme rozhodne báť či štítiť. Najmä chce upozorniť na fakt, že aj tie najšpinavšie veci môžu byť vyčistené a opravené tak, aby znova vyzerali skoro ako nové.

Čo je na tom najlepšie? Auri to robí úplne zadarmo. Tvrdí, že peniaze nie sú jej hlavným cieľom. Jej zárobkom je okrem množstva videní a zdieľaní hlavne to, že môže takýmto ľuďom pomôcť cítiť sa v ich príbytkoch znova príjemne. Niektorí jej dokonca ďakujú so slzami v očiach.

Čím špinavšie, tým lepšie

Keď si nasadí ružové rukavice a vezme do rúk obľúbené pomôcky a prípravky na čistenie, je ako v tranze. Nič sa jej nezdá dostatočne špinavé či nechutné a zatiaľ neexistovalo nič, čomu by nedokázala prinavrátiť druhý dych.

Mnohým ľuďom by sa pri takejto extrémnej špine určite zodvihol žalúdok. Usmievavá blondínka však hovorí, že by pre ňu nebol problém upratovať dokonca aj miesta činu po vraždách a iných zločinoch. Upratovať u seba doma považuje naopak za nudné, pretože je tam všetko až príliš čisté.

Jej najvirálnejším príspevkom sa stalo čistenie chladničky pre starší pár. Muž so ženou vo vysokom veku sa už nevedeli dobre postarať o svoju domácnosť, ktorá bola zavalená hŕbou odpadkov a nečistoty. Auri vyupratovala celý dom a chladničku dala do poriadku tak, že vyzerala takmer ako nová.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 𝘈𝘶𝘳𝘪 (@aurikatariina)

Základ je pomáhať iným bez rozdielu

Miluje dobrovoľníctvo po všetkých stránkach a najradšej to robí pre tých, ktorí to potrebujú najviac. Nezáleží jej na tom, o akého človeka ide, aké má zázemie alebo odkiaľ pochádza. Auri podá pomocnú ruku naozaj komukoľvek. Sledovatelia jej často zanechávajú pod príspevkami milé komentáre. Zbožňujú, ako upratuje bez toho, aby človeka odsúdila či kritizovala.

Jedným z jej najväčších snov je cestovať po celom svete a popri tom upratovať ľuďom ich obydlia. Pocit spokojnosti, ako sama tvrdí, neprichádza po ukončení práce, ale v jej priebehu. Vtedy si to užíva najviac. Jej motto je jednoduché a výstižné: „Ja sa špiny nebojím, špina sa bojí mňa.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 𝘈𝘶𝘳𝘪 (@aurikatariina)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame