Chystáš sa na veľké upratovanie svojho šatníka? Ukážeme ti, ako ľahko zrecykluješ obnosené veci a získaš originálny kúsok

Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

#Si zahltený vecami, ktoré vlastne už ani nepotrebuješ, ale je ti ľúto ich jednoducho len tak vyhodiť? Alebo v tom hrá prsty negatívny dosah odevného priemyslu na životné prostredie, a preto ich ešte stále držíš u seba? Nech je tvoja motivácia akákoľvek, dnes ti prinášame šikovný tip, ako môžeš aj zo starého oblečenia urobiť opäť originálny kúsok. Ako na to?

#1 Urči si dĺžku

Ako prvé je dôležité si najskôr určiť, akú dĺžku trička chceš. My sme sa rozhodli niečo pod prsia, teda ľahký crop top, avšak je to na tebe.

#2 Strihaj smelo

Keď si zvolíš požadovanú dĺžku, začni strihať. Kúzlo spočíva v tom, že to nemusí byť rovnomerne, pretože teraz nám ide o efekt asymetrického vzhľadu. Samozrejme, snaž sa, aby to nebolo úplne cik cak. Po dokončení tejto časti môžeš vidieť, že spodný lem sa začína akoby skrúcať.  To je dobré, o to presne nám ide!

Foto: Diana

#3 Nakresli dizajn

Azda najkrajšia práca na prerábaní starého oblečenia je tá, že si naň sám zvolíš dizajn. Ak neveríš svojmu umeleckému talentu, urob nasledovné: Vytlač si akýkoľvek obrázok alebo dizajn, ktorý chceš, aby bolo na tričku. V akomkoľvek papiernictve si pýtaj transférové zažehlovacie ceruzky. Ochotné predavačky budú vedieť, čo myslíš a s radosťou ti to predajú. Keď ich budeš mať, prejdi ceruzkou po po obrysoch dizajnu, teda ho prekresli.

Foto: Diana

#4 Na záver zažehli

Keď budeš pripravený pokračovať ďalej, zožeň si žehličku. Bez nej to jednoducho nepôjde. Obrázok, ktorý si práve dokončil, polož na tričko a prejdi po ňom žehličkou. Celá veda je v tom, že vďaka transférovej ceruzke sa akýkoľvek obrázok verne okopíruje na látku. Potom je už na tebe, či ešte svoje dielo domaľuješ akrylovými farbami, aby si tričku dodal profesionálnejší look, no v konečnom dôsledku máš hotové!

Foto: Diana

My sme sa napríklad rozhodli pre tváre obľúbených interpretov a časť textu z ich spoločnej skladby. Schválne, vieš kto je na tričku?

Odporúčame