Archeológovia objavili zvláštnu rímsku pevnosť: Ohadovaný vek ťa prekvapí

Nálezy, ktoré objavili, majú byť len zlomkom toho, čo zem ukrýva (Zdroj: Instagram/passagesisrael )

#Archeologické nálezy dokážu poriadne prekvapiť aj v dnešnej dobe, kedy si možno myslíš, že už nie je čo objaviť. To je prípad aj obrovskej rímskej pevnosti, ktorú len nedávno odhalili na vzácnom biblickom mieste. Zaujíma ťa, čo ukrýval tento zaujímavý tábor?

Najväčšia pevnosť svojho druhu

Na úpätí Tel Megiddo existoval pred 1800 rokmi tábor, ktorý okupovalo okolo 5-tisíc vojakov zo Šiestej železnej légie. Má ísť o najväčšiu dochovanú rímsku pevnosť na území Izraelu, ktorú sa podarilo objaviť.

Daily Mail uvádza, že k novoobjavenému miestu sa viaže istá legenda o démonoch, ktorí údajne majú zhromažďovať všetkých kráľov sveta, ktorí bojovali v poslednej biblickej bitke ľudstva práve na tomto mieste. V gréčtine sa toto miesto nazýva aj „Harmagedon“.

Nevídaný monument

Hlavný pracovník štúdie, Yotam Tepper uviedol, že miesto malo slúžiť spomínanej légií približne 200 rokov. „Tábor bol stálou vojenskou základňou pre viac ako 5 000 rímskych vojakov počas viac ako 180 rokov, od roku 117 pred našim letopočtom až do približne roku 300 nášho letopočtu. V strede tábora sa pretínali dve hlavné cesty kde bolo postavené veliteľstvo,“ hovorí archeológ Tepper.

Podľa slov výskumného tímu, ktorý sa týmto objavom zaoberal, ide o miesto, ktoré slúžilo ako dočasné rímske tábory. Základňu skúmali v rámci projektu modernizácie infraštruktúry a jej rozšíreniu. Pri výkopových prácach, za účelom renovácie ciest, miesto objavila spoločnosť Netivei Israel National Infrastructure Company.

Odhalia ešte viac?

Pozostatky ukrývali kusy veľkej budovy, amfiteáter či príjazdovú cestu do tábora. Archeológovia pri výkopoch objavili aj rôzne mince, úlomky zo zbraní, pozostatky skla a keramiky či časti starých striech s príslušným označením danej légie.

Odborníci predpokladajú, že to ani zďaleka nie je všetko. Nálezy, ktoré vedci objavili, majú byť len malým zlomkom toho, čo zem údajne ukrýva – podľa historických predpokladov ide len o severovýchodnú časť spomínaného tábora. Zvyšok by mohol byť, podľa podzemného radaru, ukrytý kdesi pod poľami kibucu Megiddo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
VIDEO Ako znie aktuálne najstreamovanejšia skladba na svete? Vypočuj si ju hneď teraz!

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame