VIDEO Ako znie aktuálne najstreamovanejšia skladba na svete? Vypočuj si ju hneď teraz!

21-ročný spevák Benson Boone má na konte najstreamovanejšiu pieseň súčasnosti (Zdroj: Facebook/Benson Boone)

#Benson Boone je mladý spevák a skladateľ, ktorého najnovšia pieseň je aktuálne najstreamovanejšou piesňou na Spotify. Skladba Beautiful Things vyšla 18. januára a momentálne si razí cestu svetovými hudobnými rebríčkami. Nesie sa v precítenom popovom duchu Eda Sheerana či Imagine Dragons, no a ak ťa zaujímajú mladé talenty, ktorých sa oplatí sledovať, určite zameraj svoju pozornosť aj na Bensona a jeho Beautiful Things.

Pred American Idol dal prednosť TikToku

Podobne, ako mnoho iných tvorivých príslušníkov jeho generácie, aj Boone svoju muziku najprv zdieľal na TikToku. Dnes má na ňom viac ako 3 milióny sledovateľov. Darí sa mu tiež na Instagrame a Youtube. K budovaniu popularity mu ale pomohlo aj účinkovanie v súťaži American Idol, ktorej sa zúčastnil toho istého roku. A hoci ho Katy Perry ako jedna z porotkýň predčasne označila za víťaza súťaže, Boone svoje pôsobenie v nej prekvapivo ukončil.

„Každý zo súťaže chcel robiť hudbu; čakali na ten moment celé svoje životy. Ja som to tak necítil. Nechcel som byť vtesnaný do niečoho, čím som si nebol istý,“ vyjadril sa Boone.

Namiesto úspechov v American Idol sa vtedy 19-ročný spevák zameral na budovanie fanúšikovskej základe na TikToku. Práve tu si ho všimol Dan Reynolds, spevák populárnych Imagine Dragons. Vďaka nemu sa stal Benson ďalšou položkou Reynoldsovej nahrávacej spoločnosti Night Street Records.

Práve pod jej menom vyšla jeho prvá známa pieseň Ghost Town, ktorá zaznamenala pomerne veľký úspech v hitparádach po celom svete. Od toho momentu ubehli dva roky, no a dnes tento talentovaný skladateľ úspešne kráča cestičkou vyšliapanou napríklad Edom Sheeranom s emotívnou skladbou Beautiful Things.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, hudba.sk, scmp.com
Odporúčame