Apple má veľké plány: Svoj prvý automobil chce odhaliť v najbližších rokoch

Spoločnosť Apple pracuje na projekte Titan

Spoločnosť Apple pracuje na projekte Titan (Zdroj: Unsplash.com/Alexandr Bormotin)

#Spoločnosť Apple, od ktorej pravdepodobne vlastníš smartfón, tablet, slúchadlá či počítač, má vyššie ambície než ostať v elektronike. Podľa najnovších správ vyvíja vlastný automobil. Ambície má však ďaleko za Teslou.

Interiér auta by nemal obsahovať vraj „zbytočný“ volant a bude navrhnutý tak, aby sa dal riadiť bez požutia rúk. Na projekte Titan, ako ho Apple nazval, sa pracuje už od roku 2014. Elektromobil má konkurovať všetkým doterajším výrobcom áut.


7 skrytých funkcií MacBooku, o ktorých si určite netušil: Tieto vylepšenia ti navždy zmenia život


Informácii je málo aj veľa. Záleží, z akého uhlu sa na ne pozrieme. Americká firma ohlasuje vývoj svojho auta síce už roky, no viaceré informácie už za tento čas zmenila. Pôvodne sme mali automobil vidieť v roku 2024, napokon je to 2025. Ani to však nemusí byť finálny dátum.

Mnohí odborníci sú skeptický. Analytik firmy Wedbush Dan Ives sa z problematiky skôr smeje: „Otázka nie je kedy, ale či.“ Podľa neho je šanca, že Apple dodrží svoj deadline, len 60%. Podobne to vidí viacero analytikov.

Projekt Titan, teda prvý autonómny elektromobil od Apple, by mal byť oficiálne predstavený v roku 2025. Myslíš, že spoločnosť to stihne?

Zdroj: hashtag.sk, dennikn.sk, čtk
Odporúčame