Apple si pantentoval nový stylus: Bude splneným snom grafických dizajnérov aj milovníkov digitálneho umenia

Apple Pencil je obľúbené dotykové pero

Apple Pencil je obľúbené dotykové pero (Zdroj: Unsplash.com/Daniel Korpai)

#Americká spoločnosť Apple prichádza s novými patentami každý jeden rok. Začiatkom roka 2023 si podali patent na novú generáciu stylusu – teda svojej ceruzky Apple Pencil. Tá je aktuálne jednou z najpredávanejších na trhu a jej nástupca by mohol byť ešte lepší.

Kopírovanie farby a materiálu predmetov

Apple svoj prvý Pencil predstavil ešte v roku 2015 a druhý generácia dorazila v roku 2018. Odvtedy ho vylepšuje len po softvérovej stránke. Nové podané patenty však naznačujú aj novú generáciu, konkrétne už tretiu. Apple Pencil 3 by mal disponovať novým optickým senzorom, ktorý vie kopírovať farbu aj textúru z povrchov predmetov.

V praxi by to mohlo fungovať asi tak, že ak sa ti páči farba a materiál tvojho obľúbeného svetra, jednoducho po ňom prejdeš hrotom nového Pencilu a následne kreslíš do iPadu farbou a tónovaním materiálu, ktoré daný sveter majú. Možno už po bezdrôtových myšiach a klávesniciach dostane ďalší výrobok od Apple prívlastok magický, nakoľko uznaj sám, že bude fungovať naozaj revolučne.

Nový patent na Apple Pencil
Nový patent na Apple Pencil (Zdroj: Apple)

Uľahčí prácu

Mnohým dizajnérom, grafikom, ale aj laikom uľahčí prácu. Na druhú stranu sú obavy, že táto revolúcia by mohla oddialiť vydanie samotnej tretej generácie, ktorá už je teraz s vydaním pozadu. Aj keď je Apple Pencil jedným z najlepších stylusov, už piaty rok neprišiel s „ničím novým“ po fyzickej stránke. Práve nový patent by mohol fanúšikov značky donútiť ku kúpe nového dotykového pera.

Je viac ako isté, že Apple túto novinku nevydá bez iPadu – tak ako by AirPods nevydal bez nového iPhonu. Nakoľko iPady Pro vyšli minulý rok a tento rok by mali svetlo sveta uzrieť iPady Air, vydanie nového Apple Pencil sa predpokladá až niekedy v roku 2024. Spoločnosť bude mať taktiež dostatok času patent aplikovať do praxe a vyrobiť dostatočný počet kusov pre používateľov.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, theverge.com, Apple
Odporúčame