Apple hlási koniec jednej éry: Tento legendárny výrobok stiahli z výroby, nový model už nikdy neuvidíme

Apple ukončil výrobu legendárneho iPodu

Apple ukončil výrobu legendárneho iPodu (Zdroj: Unsplash.com/Sunil Ray)

#Je to koniec jednej éry – hovoria mnohí. Apple končí s výrobou svojho legendárneho iPodu. Ešte pred 10 – 15 rokmi sme sa nevedeli dočkať nového modelu, ktorý vždy priniesol niečo inovatívne – zmenšil dizajn, pridal niektoré funkcie a dokonca v istom okamihu ponúkol prvý farebný displej.

Napokon prišiel rok 2022 a po 21 rokoch nezabudnuteľného produktu zameraného výhradne na hudbu, je už len spomienka. Apple oficiálne ukončil výrobu posledného iPodu touch. Netreba však zabúdať na to, že koncept ako taký neskončil. Vyvíja sa ďalej spoločne s ďalšími produktami.


Vieme, ktoré smartfóny sa tento rok predávajú najviac: Samsung je stále na čele, jeho konkurencia spokojná určite nebude


Ako nahradiť iPod?

Pre Apple už výroba iPodov nemá zmysel. Ešte v prvom desaťročí tohto storočia ich predali viac ako 100 miliónov ročne, ale s príchodom prvého iPhonu v roku 2007 začali predaje postupne klesať. Práve rok pre odhalením prvého smartfónu mal iPod zásluhu 40 % zisku celého Apple. To však za poslednú dekádu zmenilo.

Toto je posledná verzia iPodu
Toto je posledná verzia iPodu (Zdroj: Apple)

iPod nie je pre Apple už potrebný, nakoľko je zahrnutý vo výrobkoch iPhone, iPad a Apple Watch. Všetky tri ponúkajú Apple Music, vyspelejšiu a xy-násobne väčšiu knižnicu, akú ponúkal práve iPod. Hudba sa dnes nedrží na fyzických zariadeniach – streamuje sa. A preto sa menia aj priority amerického giganta.

Stále však platí, že iPod vo svojich časoch pretvaroval hudobný priemysel do podoby, v akej je dnes. Pamätáš si ešte na slogan „Tisíc piesní v tvojom vrecku“? Týmto Apple predával prvý iPod. Tento slogan sa zmenil na „Milióny piesní na tvojom zápästí“ a takto Apple zachovával svoj legendárny výrobok v spomínaných troch zariadeniach.


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s naším maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, endgadget.com, Apple
Odporúčame