Apple má pracovať na veľkej aktualizácii pre iPady: Čo všetko ti novinka ponúkne?

iPad na ktorom niekto pracuje

Apple plánuje nov aktualizáciu pre iPad (Zdroj: Unsplash/Dose Media)

#Opäť sa blíži Svetová konferencia vývojárov Apple a s ňou, ako býva zvykom, uniklo niekoľko informácii o pripravovaných novinkách. Webový portál Engadget informuje, že Apple odhalí nejaké veľké aktualizácie pre iPadOS 16. Apple sa už dlho snaží presadiť svoj iPad ako schopnú náhradu notebookov a softvérové ​​zmeny zdanlivo posunú zariadenie ďalej týmto smerom.

Vylepšené možnosti multitaskingu a aplikácie s možnosťou zmeny veľkosti budú pre mnohých používateľov veľmi vítané. Ľudia už dlho môžu používať klávesnice s iPadom a Apple pred dvoma rokmi pridal plnú podporu myši a trackpadu. To, či navrhované aktualizácie iPadOS skutočne pomôžu zariadeniu stať sa náhradou za notebooky, sa ešte len uvidí, no je jasné, že Apple sa tejto myšlienky nevzdal.

Pripravované novinky

Nový iPadOS 16 bude mať vylepšené multitaskingové rozhranie vrátane viacerých možností zmeny veľkosti. V súčasnosti môžu používatelia spúšťať aplikácie na celej obrazovke alebo vedľa seba v rozdelenom zobrazení. Funkcia Slide Over ti umožňuje priniesť aj užšiu verziu tretej aplikácie. Ďalšia verzia iPadOSu zdanlivo uľahčí pohyb medzi aplikáciami a zisťuje, ktoré z nich máte otvorené.

Nový operačný systém iOS 16 zavedie viac funkcií na sledovanie zdravia, upgrade upozornení a podporu pre stále zapnutý displej. Obnovená uzamknutá obrazovka môže obsahovať miniaplikácie, o ktorých sa predpokladá, že tiež získajú viac funkcií.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame