Anglický Liverpool: Stane sa mestom úspešných a šikovných spevákov!

Anglický Liverpool: Stane sa mestom úspešných a šikovných spevákov! (Zdroj: Unsplash.com/Atanas Paskalev)

#Anglicko sa tohto roku namaká. Mesto Liverpool totiž vyhralo konkurz na mesto, ktoré bude hostiť významnú šou Eurovision song contest. 67. ročník súťaže sa mal uskutočniť vo vojnovej Ukrajine, to sa však zmenilo! Eurovízia sa organizuje od roku 1956 a vďaka nej sa na hudobnej scéne pohybuje veľké množstvo úspešných interpretov.

Pôvodne sa súťaž mala konať na Ukrajine, veril v to aj prezident Volodymyr Zelenskyj. V júli sa ale Európska vysielacia únia rozhodla túto súťaž kvôli pretrvávajúcej vojne presunúť. Napokon sa tak bude konať vo Veľkej Británii. Výber mesta nebol až taký jednoduchý, ako by sme si mnohí mohli myslieť. O hostenie súťaže bojovalo až sedem miest. Birmingham, Glasgow, Leeds, Liverpool, Manchester, Newcastle a Sheffield, no vyhrať mohlo len jedno mesto. 

Posledný súboj bol medzi mestami Glasgow a Liverpool. Oznámenie o konečnom meste, prezradil Graham Norton v The One Show. Informuje o tom portál Ladbible.com.

Liverpool musel splniť niekoľko požiadavok od BBC, ale aj od Európskej vysielacej únii. Prvou a základnou je mať vhodné miesto a priestor na Eurovíziu. Záväzok, ktorý môže mesto alebo región prijať na usporiadanie podujatia, vrátane finančného príspevku. Treťou požiadavkou bola aj sila kultúry, ktorá zahŕňa, aj predvádzanie ukrajinskej kultúry a hudby. Štvrtou podmienkou je zosúladenie sa s BBC ako verejnoprávnym vysielateľom.

Ľudia sú nadšení výberom mesta. „Výborne, Liverpool, bude to skvelé. Škoda, že to nie je Glasgow, ale bude to úžasné!“ povedal jeden fanúšik. Skvelé to bude presne 13. mája 2023.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
KVÍZ o najvyšších budovách sveta: Známe pozná každý, čo tieto?

Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, ladbible.com
Odporúčame