Úmrtie kráľovnej Alžbety II. zasiahlo aj najpredávanejší kečup na svete! Teraz musí podstúpiť zmenu

Známy kečup zmení svoj dizajn.

Známy kečup zmení svoj dizajn. (Zdroj: Unsplash.com/Pedro Durigan)

#Kečup rozhodne patrí medzi najobľúbenejšie potraviny všetkých domácností. Len málokoho by však napadlo, že smutná správa o úmrtí kráľovnej Alžbety II. zasiahne aj spoločnosť, ktorá vyrába jeden z najpopulárnejších kečupov na svete. Teraz ho čaká zmena.

Nejde však o obrovskú zmenu, ktorá by zásadne ovplyvnila jeho chuť či vzhľad. Vlastne si ju na prvý pohľad zrejme ani nevšimneš. Jedná sa totiž o erb, ktorý sa nachádza na fľaške obľúbeného kečupu Heinz. Až 875 značiek, ktorí tento kráľovský erb používajú, ho budú musieť po nástupe Karola III. na trón zmeniť. Informuje o tom portál Business Insider.

Nemusia tak však urobiť hneď. Firmy majú na túto zmenu až dva roky, avšak nesmie dôjsť k „žiadnej významnej zmene v dotknutej spoločnosti.“ Úlohou nového panovníka je teraz všetky oprávnenia preskúmať a následne ich môže udeliť znova.

Známy kečup zmení svoj dizajn.
Známy kečup zmení svoj dizajn. (Zdroj: Unsplash.com/BBiDDac)

Zmena sa však dotkne len kečupu Heinz, ktorý sa nachádza v Spojenom kráľovstve. Na ostatných fľaškách sa totiž namiesto kráľovského erbu používa známe číslo 57. Kráľovský erb môžu používať vo svojich produktoch výrobky, ktoré majú kráľovské menovacie poverenie. To znamená, že dané značky dovážajú svoje potraviny do kráľovských domácností.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, businessinsider.com
Odporúčame