Veľká štúdia odborníkov! Kvôli pitiu tohoto alkoholu môžeš pribrať: Vieme, ktorý ti pomôže bojovať s nadváhou

Alkohol

Alkohol (Zdroj: Unsplash.com/ Vinicius "amnx" Amano)

#Vedci prišli so šokujúcim odhalením. Kým jeden druh alkoholu môže spôsobiť, že čísla na vašej váhe sa budú neustále zvyšovať, iný vám zas pomôže bojovať proti obezite. Vieš, ktorý alkohol je pre teba prospešnejší?

Určite si už počul o pivnom brušku. V skutočnosti nejde o žiadny mýtus. Pitia piva sa totiž podľa odborníkov skutočne spája s vyššou mierou ukladania viscerálneho tuku. Tento tuk nie je pre človeka prospešný. Ale práve naopak. V skutočnosti podľa portálu Science Alert je škodlivý a spôsobuje zvýšené riziko vzniko kardiovaskulárnych chorôb, metabolického syndrómu či ďalších zdravotných komplikácií.

Pivo. (Zdroj: Unsplash.com/ BENCE BOROS)

Existuje však alkohol, ktorý je oveľa prospešnejší a pomáha k udržaniu nižšieho percenta viscelárneho tuku v tele. Podľa odborníkov ide o červené víno. Aj biele víno však má svoje benefity. To síce na množstvo viscelárneho tuku v organizme nevplýva, zato však má iné benefity. Hlavnou výhodou tohto alkoholu je, že podporuje hustotu kostí.

Červené víno.
Červené víno. (Zdroj: Unsplash.com/Kelsey Knight)

Vedci sa v najnovšom výskume totiž zamerali na vzťah medzi rôznym druhom alkoholu a zmenami v tele človeka. Výskumu sa zúčastnilo 1869 ľudí, a to vo veku od 40 do 79 rokov. Od každého účastníka si zobrali vzorku krvi a odmerali mu výšku a váhu. Odborníci sa snažia viesť množstvo štúdií, aby našli spôsob ako predísť obezite. Veľa výskumov sa však svojimi výsledkami líšia. Kým jedny tvrdia, že z piva sa nepriberá, iní to vidia naopak. Červené a biele víno má svoje benefity. Aj tu však platí, že všetko treba konzumovať s mierou.

Zdroj: hashtag.sk, sciencealert.com
Odporúčame