#7 Vieme, ako sa vyrába legendárny alkohol i aké je tajomstvo zamilovaného fitness páru

Vladislav Todorov/Unsplash.com

#Každý týždeň vám pod názvom #7 prinášame sumár toho najzaujímavejšieho z obsahu Hashtag.sk za posledných 7 dní. Výnimkou nie je ani dnešok. Pozrieme sa teda na to, čo pre vás naša redakcia pripravila a čo ste možno v posledných dňoch zmeškali.

S koncom MS vo futbale sme uzavreli tému mesiaca, ktorou bol šport. No spustili sme rovno novú, ktorou sú prázdniny. A ideálnym premostením týchto tém je rozhovor, ktorý s dvojicou We Lift Together spravila Marcela. Zamilovaný pár sa vzájomne hecuje a povzbudzuje v cvičení a kombinuje to s ďalšou vášňou, ktorou je cestovanie.

No šport sme celkom neopustili, keďže práve prebieha naša obľúbená Tour de France. A vedeli ste, že jeden z víťazov najslávnejších pretekov sveta pomenoval svoj bicykel po Poprade? Prečítajte si túto zaujímavú historku zo sveta cyklistiky.

Teraz však už naplno k prázdninám. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako bol vyrobený váš víkendový drink? Mirec sa bol pozrieť v továrni, kde miešajú legendárny Jägermeister a za sebou má pár dní plných zážitkov. Marcela zase pripravila zoznam vecí, na ktoré sa oplatí myslieť, ak chcete na dovolenke ušetriť.

Ak preferujete dovolenku či výlet na Slovensku, oplatí sa zablúdiť napríklad aj na Oravu. Čo všetko sa tam oplatí vidieť vám do článku spísala Ivka. Mimochodom, na Orave sa tiež nakrúcal legendárny Nosferatu. Aké je však zákulisie akčných scén z nakrúcania filmov? Funguje to možno trošku inak, ako si myslíte.

Samozrejme, tento týždeň nechýbal ani kvíz. Otestovali sme vás z vašej znalosti kávy.

Toľko nateraz z kuchyne našej redakcie, pri súhrne #7 sa vidíme opäť o týždeň!

Odporúčame