Vémolovi odklepal už v 1. kole, potom vystrelil do výšin: Bývalý titulový vyzývateľ Oktagonu dôležitú prekážku nezvládol

Aleksandar Ilič

Aleksandar Ilič (Zdroj: Instagram/Ilkemma)

#Srbský MMA bojovník Aleksandar Ilič, známy ako „Joker“, sa preslávil na našej scéne predovšetkým vďaka jeho titulovému zápasu s Karlosom Vémolom. V ňom síce jasne ťahal za kratší koniec a nechal sa uškrtiť už v 1. kole, no zanechal u nás poriadnu stopu. Trashtalkom, ktorý rozbehol na Vémolu, si získal pre seba veľkú pozornosť, aby mesiac nato knokautoval ruskú legendu za 21 sekúnd. Ďalší výlet do Ruska mu už však nevyšiel podľa jeho predstáv.

Raketový kariérny rast

Ilič pred vstupom do Oktagonu zápasil v najprestížnejšej európskej organizácii KSW. V nej patril skôr k priemerným bojovníkom a so skóre 2-2 u našich poľských susedov nemohol pomýšľať na titulovú šancu v strednej váhe ani náhodou. Keď prišla ponuka do Oktagonu zápasiť o váhovku vyššie s Karlosom Vémolom a rovno o titul v jeho debute, neváhal ani chvíľu.

Srbský „Joker“ vzal prípravu na Vémolu vážne aj po psychickej stránke a pokúšal sa na najznámejšieho MMA bojovníka v Česku a na Slovensku hrať psychologické hry. Zverejnením intímneho videa spred pár rokov, na ktorom Vémola onanuje, vzbudil obrovskú pozornosť nielen fanúšikov bojových umení, ale aj neodbornej verejnosti. Ilič dostal veľkú dávku pozornosti, no Karlos s ním spravil v klietke krátky proces.

Pokus o zisk titulu teda Iličovi nevyšiel, a tak sa rozhodol ísť do ruskej RCC, kde vyzval legendu Alexandra Shlemenka. Toho šokujúco ukončil už v prvej polminúte úvodného kola a na srbského bojovníka si začala robiť zálusk celá ruská MMA scéna.

Boxerský zápas v prospech elitného Rusa

Na podujatí Pravda Boxing opäť na ruskej pôde čelil tentokrát domácemu MMA bojovníkovi Magomedovi Ismailovovi. Ako už názov organizácie napovedá, išlo v tomto prípade o boxerský súboj, v ktorom mal byť viac doma o 14 centimetrov vyšší Ilič. V zápase ale nedokázal svoju výškovú prevahu uplatniť a Rusovi jednoznačne podľahol na body. Zápas na videu sa začína v čase 4:07:15.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Obrovské šťastie v druhom zápase v UFC: Martin Buday si pripísal kontroverznú výhru, súper bol po verdikte zdevastovaný

Vôbec nie je vylúčené, že sa „Joker“ po tejto porážke vráti do Oktagonu, o ktorom sa vyjadroval len v pozitívnom slova zmysle. V jeho dominantnej strednej váhe sa mu rysuje už rad zaujímavých potenciálnych vyzývateľov, na čele so šampiónmi Patrikom Kinclom a Karlosom Vémolom, ktorých čaká veľkolepá odveta na konci roka v O2 Aréne.

Kde bude Aleksandar Ilič najbližšie zápasiť?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame