Hľadáš úspech na Instagrame? Týchto 5 tipov ti pomôže zaujať a prilákať si followerov

To, že ťa niekto sleduje, neznamená, že ťa bude sledovať už navždy (Zdroj: Freepik/Racool_studio)

#Uvažuješ nad tým, aké by to bolo stať sa influencerom, a byť úspešným na Instagrame? Návod na obsah tvojho profilu ti nikto neporadí. Tak ako ti nikto nevie zaručiť úspech. Tvrdou drinou a odhodlaním môžeš svoje sny naplniť. Existuje mnoho tipov na to, ako byť úspešným na sociálnych sieťach, no mnohé z nich sú bludmi. Pozri sa na 5 základných stratégií, ktoré ti môžu pomôcť na ceste za tvojim snom.

Inšpiruj sa tým, koho sleduješ

Nemyslíme tým, aby si nutne kopíroval. Skôr odporúčame sledovať účty podobné tomu, čo chceš v online priestore robiť. Získaš tak zaujímavý content, inšpiráciu pre svoje budúce príspevky, a zároveň si uvedomíš, čo chceš svojmu publiku ponúknuť.

Nezabúdaj, že na to, aby si bol úspešným v presýtenom online svete potrebuješ prísť s niečím čo je iné, nové. Ak sa budeš angažovať vo vybranej sfére, zviditeľníš sa a nazbieraš followerov, ktorí ťa posunú ďalej.

Daj si ale pozor na už spomínané kopírovanie. Vykrádať obsah postov iným je problém. Buď autentický, aby si nestratil príležitosť získať si fanúšikov.

(Self) promo je základ

Promuj svoj profil všade kde to ide. Teda, najmä mimo Instagramu. Link na svoj profil si uverejni všade kde sa dá – ak máš blog či webstránku, šup ho tam! Zazdieľať sa môžeš aj na svojom Facebooku či TikToku, čo ti určite pritiahne nejakých tých followerov. Ak máš na účtoch iných sociálnych sietí nejaké publikum, pomôže ti to aj v raste tvojho IG. Určite nečakaj, že ak je ťažké ťa dohľadať, že followeri prídu svojvoľne!

Udržiavaj si followerov

Ok, tak už nejakí ľudia prišli na tvoj profil. Čo ďalej? Nedovoľ, aby to skončilo ako mnohé kamarátstva z detstva (v zatratení).

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Randenie bez nudných klišé! 10 tipov na jedinečné prvé rande i spestrenie dlhoročného vzťahu

To, že ťa niekto sleduje, neznamená, že ťa bude sledovať už navždy. Záujem svojho publika si musíš udržiavať pravidelnými príspevkami, odpoveďami na komentáre a otázky, či príspevkami na storkách. Ľudia potrebujú kontakt, a ten im môžeš dať len ak na sebe zamakáš!

Motivuj svoju fanúšikovskú základňu

Publikum, ktoré ti dalo follow vie, čo chce v online svete konzumovať. Ponúkni im teda to, po čom bažia. Motivuj ich k sledovaniu tvojho profilu aj naďalej.

Uveďme si príklad – ak máš profil, ktorý sa venuje nejakej tvojej handmade činnosti, je dobré, ak svojich followerov odmeníš za vernosť. Ponúkni im súťaž o nejakú drobnosť, čím ich namotivuješ k sledovaniu.

Príbehy majú užívatelia v obľube

Spomínané storky sú cool. Sú zároveň najrýchlejšou a najviditeľnejšou funkciou tejto sociálnej siete. Generujú najviac používateľskej aktivity. Pridať príbeh na IG je jednoduché, a ani ti to nezaberie veľa času, tak prečo to neskúsiť?

 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame