Ako si udržať vzťah: Žena svojimi top desiatimi pravidlami rozdelila internet

Romantické vzťahy do života prinášajú veľa šťastných chvíľ, no často ho vedia aj poriadne skomplikovať (Zdroj: Unsplash/Nathan McBride)

#Romantické vzťahy do života prinášajú veľa šťastných chvíľ, no často ho vedia aj poriadne skomplikovať. Udržať rovnováhu medzi vzťahom, priateľstvami, záujmami a prácou nie je vôbec jednoduché a tak mnohí z nás ocenia každú dobrú radu, ako to zvládnuť. Nie o jednu, ale rovno o desať rád sa podelila aj TikTokerka Gia, pod ktorej príspevkom sa rozprúdila vášnivá diskusia. Ako však informuje Ladbible, Gia je so svojim priateľom už šesť rokov, takže na jej tipoch pravdepodobne niečo bude.

Spoločné zdieľanie polohy

Gia hneď na začiatok prezradila, že jedným z jej pravidiel je to, že ona aj jej priateľ majú na svojich telefónoch vždy zapnutú polohu, ktorú s tým druhým zdieľajú.

„Máme na to hneď niekoľko dôvodov a tým najdôležitejším je bezpečnosť. Obaja sa cítime pokojnejšie, keď vieme, kde sa ten druhý nachádza pre prípad, že by sa mu niečo stalo,“ vysvetlila.

„Je to tiež pohodlné. Ak sme napríklad obaja v práci a ja chcem zistiť, či on už skončil, viem si to jednoducho skontrolovať. Ani jeden z nás navyše nemá čo skrývať, takže by bolo podozrivé, ak by jeden z nás zrazu nechcel aby ten druhý vedel, kde sa nachádza,“ dodala.

Ďalšie z pravidiel sa týka najmä Giinho priateľa, ktorý od nej dostal zákaz navštevovať striptízové kluby. Gia totiž nesúhlasí s tým, aby jej partner finančne podporoval iné ženy. Ak vraj chce prispievať na niekoho účty, môže prispievať na tie jej.

@giaaldisert

controversial things in my relationship #relationship #dating #relationshipadvice #controversial

♬ original sound – gia

Obmedzenia na sociálnych sieťach

Nie všetko je našťastie o zákazoch a podľa nasledujúceho pravidla môžu obaja chodiť na výlety s kamarátmi alebo kamarátkami. Gia by síce sotva ocenila, keby sa jej priateľ vybral na výlet s partiou kamarátok, no ak si chce vyraziť v čisto mužskej spoločnosti, nemá problém mu to dopriať.

„Obaja si myslíme, že je dôležité, aby sme mali svoje vlastné zážitky,“ odôvodnila.

Ďalšie dva pravidlá sa týkajú sociálnych sietí. Ani jeden z nich podľa vzájomnej dohody nemôže likeovať provokatívne príspevky a takisto sa zhodli na tom, že nebudú na Instagrame sledovať žiadnych modelov či modelky.

Podľa šiesteho pravidla páru môžu síce obaja mať kamarátov opačného pohlavia, nemôže ale ísť o „najlepších kamarátov“. Do úvahy neprichádza prespávanie a ani len náznak flirtu. Ďalším pravidlom je, že obaja môžu navštevovať kluby, no Gia si neodpustila poznámku, že zatiaľ čo ženy si do klubu idú zatancovať, muži tam chodia len preto, aby niekoho zbalili. Gia s priateľom tiež vedia, aké heslo ten druhý používa na mobile, rozhodne ale nezdieľajú heslá k účtom na sociálnych sieťach.

@giaaldisert

tips from a girl in a 6+ year relationship #relationship #dating #relationshipadvice

♬ original sound – gia

Ako je na tom sledovanie porna?

Azda najkontroverznejšie pravidlo sa týka sledovania porna, s čím Gia zásadne nesúhlasí. Porno totiž podľa nej nie je dobré pre myseľ, podporuje nerealistické predstavy a je veľmi ľahké si na ňom vytvoriť závislosť. Gia navyše žije s priateľom v jednej domácnosti, takže je to podľa nej tiež úplne zbytočné. No a posledným jej pravidlom je to, že s priateľom sa zoberú až vtedy, keď budú obaja finančne nezávislí.

Giino video sa rýchlo stalo virálnym a vyslúžilo si už takmer 9 miliónov pozretí. Reakcie v komentároch boli rôzne a zatiaľ čo mnohým tieto pravidlá prišli fajn, podľa iných boli prejavom nedôvery vo vzťahu.

„Toto sú základné pravidlá zdravého vzťahu,“ píše sa v jednom z komentárov.

„Nič z toho v skutočnosti nie je kontroverzné, všetky sú oprávnené,“ zhodnotil iný komentujúci.

„,Úplne si dôverujeme,‘ a následne vymenuje 15 dôvodov, prečo si nedôverujú“, oponoval ďalší.

Aký máš názor na týchto 10 pravidiel vo vzťahu?

Sleduj náš TikTok

 

Zdroj: hashtag.sk, Ladbible.com
Odporúčame