Úsmev je prvá vec, čo si obvykle na prvý pohľad na iných všímame: Vieš o tom, že aj ten tvoj sa v priebehu rokov neustále mení?

Úsmev, a teda ústa, sú hlavným ukazovateľom emócií, čo si väčšina z nás myslí skôr o očiach (Zdroj: Unsplash/Allef Vinicius)

#Procedúry, kozmetiky, plastiky… V dnešnej dobe je až príliš veľa možností, ako vylepšiť vzhľad svojej tváre. Existuje jedna oblasť, ktorú nie je tak ľahké vylepšiť – náš úsmev. Základom je, samozrejme, dodržiavanie ústnej hygieny, a pravidelné návštevy u odborníka. Ako sa ale tvoje zuby menia v priebehu života? A prečo je úsmev taký dôležitý?

Rysy našej tváre

Tráviš čas hľadaním správnej kozmetiky, čistením pleti, líčením, či rôznymi mimickými cvikmi? To je všetko skvelé, ale nezabúdaj aj na ústa. Mnohí z nás si to často neuvedomujú, že len obyčajné čistenie zubov nestačí… Zmena sa nedeje len pri zuboch – vekom stráca na objeme aj naša čeľusť.

Vzhľadom na to, že sa zuby nachádzajú v pohybujúcich väzoch, mení sa aj ich pozícia a tvar. Môžu sa nakláňať dnu, opotrebovať sa, skrátiť či dokonca zúžiť. To spôsobuje zmenu tvaru tvojej tváre – môže dôjsť k zmenšeniu priestoru medzi nosom a bradou. Pozíciu zubou hravo vyrieši zákrok u ortodentistu alebo nosenie strojčeku na zuby.

Problémom nie sú len zuby

Okrem toho, že sa ti rokmi zuby sfarbujú, je problémom aj opotrebovávanie zubnej skloviny. Tá sa stenšuje, a môže ti spôsobiť rôzne problémy. Väčšina z nich sa dá odstrániť správnym prístupom k ústnej hygiene a výberom vhodnej zubnej pasty.

Zuby sú tiež náchylné na výskyt zubných kazov, čo je zapríčinené baktériami. Aj toto môže spôsobiť poškodenie štruktúry ďasien.

Dbaj na prevenciu!

Ak sa ti zmení posadenie zubov v ústach, neváhaj investovať do strojčeka. Ak máš dostatočné prostriedky, môžeš skúsiť aj moderný variant neviditeľného strojčeka, za ktorý sa nemusíš hanbiť ani v dospelosti. Koniec koncov, nosia ho aj celebrity! Vzhľad svojho úsmevu potom môžeš vylepšiť už len odborným bielením zubov.

Ak v noci škrípeš zubami, skús sa zubára spýtať na možnosť špeciálnych krytov. Aj tento zlozvyk dosť ničí sklovinu. Zdravšie zuby dosiahneš aj tým, že sa budeš vyhýbať sladeným nápojom, potravinám, ktoré farbia, obmedzíš kávu a fajčenie…

Úsmev ako spôsob ukázania emócií

Usmievaj sa! Zlepšuje to náladu, zvyšuje dôveryhodnosť a znižuje stres. Ľudia, ktorí sa nesmejú, majú viditeľne iné tváre – pôsobia ustarostene a prísne. Smiech dokonca posilňuje imunitu a upravuje krvný tlak.

Úsmev, a teda ústa, sú hlavným ukazovateľom emócií, čo si väčšina z nás myslí skôr o očiach. Lektorka fyziognómie tvrdí, že ľudia, ktorí majú prirodzene padajúce ústa do jednej strany, majú sklony k prekrúcaniu reality. „Ak skúmame človeka podľa fyziognómie tváre, je potrebné venovať pozornosť lícam. Syslie budú chcieť ukradnúť čo najviac pre seba, a bacuľaté anjelské sú ochotné pre druhých urobiť maximum. Majitelia prepadnutých líc si od ostatných držia odstup,“ tvrdí pre Elle fyziognómička Landovská.

 

 


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: Elle
Odporúčame