Ubytovanie, ktoré je zážitkom? Spoznaj miesta Slovenska, z ktorých ti padne sánka!

Ubytovanie môže byť zážitkom (Zdroj: Unsplash/Andrea Davis)

#Cestovanie je samé o sebe veľkým zážitkom, ale ak sa k tomu pridá aj dobrý dojem z ubytovania, je to dokonalé. Nie vždy to musí byť klasický hotel. Skús preskúmať netradičné ubytovanie. Nie je o ne núdza ani na Slovensku a stoja naozaj za to. Na svoje si príde úplne každý. Ktoré sa najviac páči tebe?

Banská Štiavnica – Divná Pani

Na začiatok sa ocitneme priamo v meste, ktoré bolo zapísané aj na zozname UNESCO – v Banskej Štiavnici. Nielen mesto je naozaj výnimočné, ale aj hotel, Divná Pani. Obsahuje desať výnimočných galérií, v ktorých môžete zažiť noc. Zaujímavosťou je, že každá je zariadená inak, originálne a prezentujú iný umelecký smer. Budeš sa tam cítiť ako v galérii – priam bohémsky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa DIVNA PANI ® (@divnapani_hotel_cafe)

Banská Štiavnica – FoRest Glamping

Banská Štiavnica je slovenské mesto lásky, a preto sa tam oplatí ísť si užiť skutočnú romantiku. Tá bude zaručená vo FoRest Glampingu. Je to ubytovanie plné paradoxov. Si v stane a zároveň v chate. Môžeš si užívať prírodu a čerstvý vzduch, no stále nepoľaviť zo svojich nárokov a prenocovať v luxuse. Areál je pri tajchu Počúvadlo a obsahuje 10 atypických chát. V každej sa môže ubytovať 2-6 ľudí. Kempovanie nadobudne úplne iný rozmer.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martin (@mystero233)

Hrušov – Noc vo voze

Stráviť noc vo voze neznie zrejme na prvé počutie lákavo. Ale ak by to mohlo byť v prírode, so štebotom vtákov okolo, tak to je už o niečom úplne inom. Tento obytný voz je súčasťou rodinnej farmy v Hrušove, takže raňajky budú plné čerstvých lokálnych surovín. Aby to nebolo málo autentické, tak sa môže stať, že pri prechádzke stretneš napríklad lamu.


Jedinečné ubytovanie na Slovensku: Exkluzívne bývanie v korunách stromov


Komárno – Houseboat

Máš problém so spánkom? Nechaj sa uspať pohojdávaním vlniek. Bývanie na vode má svoje čaro. Ak si takto nevieš predstaviť svoje dlhodobé bývanie, ale chcel by si si niečo takéto vyskúšať, takáto možnosť sa naskytá napríklad v Komárne. Hneď po rannej káve na terase si môžeš ísť zaplávať do rieky, alebo ísť na vodný bicykel. Nechal by si sa na niečo také nahovoriť?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Houseboats Life is Good (@houseboatlifeis)

Dudince – Ubytovanie vo vínnej jaskyni

Pokiaľ sú pre teba dôležitejšie zážitky ako luxus, toto ubytovanie je pre teba ako stvorené. Tentokrát bude tvoj zážitok naozaj originálny, veď, koľko ľudí môže povedať, že zažilo noc vo vínnej pivnici alebo skôr jaskyni? Ideálne je to hlavne v horúčavách, keďže tam bude príjemný chládok aj bez klimatizácie.

Bojnice – Folklórna chyža

Chceš sa cítiť ako v rozprávke? Nech sa páči, ponúkame ti ubytovanie, z ktorého budeš mať výhľad priamo na Bojnický zámok. To na ňom, ale nie je to najzaujímavejšie. Pripomína staré sedliacke domy. Ideálne je, ak si chceš oddýchnuť od moderných technológií. Márne tu budeš hľadať televízor alebo Wifi pripojenie. K dispozícii sú dve chyže modrá a červená. Obe sú pomaľované tradičnými ornamentami. Milovníci folklóru si prídu na svoje.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Chyža (@folklornachyza),


Nová kniha o Escobarovi: Narkobarónove tajomstvá odkrývajú priamo tí, ktorí ho dolapili


Donovaly – Wildhouse

Chodník korunami stromov navštívil už skoro každý, ale čo tak zažiť noc na strome, a to v turisticky vyhľadávanom centre Donovaly? Zhmotnili tam túžbu každého dieťaťa – dom na strome. Takéto objekty sú postavené dva a v každom môžu byť ubytovaní najviac 4 hostia. Prístupovú cestu pre auto nečakaj. Takto si lepšie užiješ zážitok v prírode. O raňajky bude postarané donáškou v piknikovom košíku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Wild House (@wildhouse_donovaly),


Tak čo, našiel si miesto svojich dovolenkových snov? Napíš nám, kde by si sa ubytoval najradšej ty!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame