Aj šéf je len obyčajný človek: Týchto 10 priznaní riaditeľov firiem prekvapí každého

Photo by Hunters Race on Unsplash

#Šéf či riaditeľ. Človek, ktorý stojí na čele spoločnosti. Môže pôsobiť nedotknuteľným dojmom, no verte či neverte, je to obyčajný človek z mäsa a kostí, ktorý čelí každodenným problémom. Niektorí z nich si vybudovali biznis vlastným pričinením, iní sa zas dostali na vedúcu pozíciu ako slepé kura k zrnu. Dnes trochu poodhalíme závoj a ukážeme vám priznania šéfov, ktoré vám ukážu, čo sa deje v ich hlavách.

#1 Niet nad dobrý obed

Photo by Davide Cantelli on Unsplash

Som na čele stredne veľkej spoločnosti. Prechádzali sme ťažkým obdobím a kvôli tomu som musel v piatok vyhodiť šesť ľudí. Cítil som sa zle. Ale keď som sa išiel najesť do obľúbenej reštaurácie, všetok smútok raz-dva odišiel. Nie je nič, čo by nevyriešilo kvalitné jedlo.

#2 Pevná vôľa všetko zdolá

Pred 7 rokmi som stratil dôvod žiť. Bol som úplne na dne, žil som v parku ako bezdomovec. S malou dušičkou som si dal žiadosť za umývača riadov v jednom podniku. Tvrdo som pracoval a nakoniec sa stal zázrak. Dnes stojím na čele celej spoločnosti.

#3 Riaditeľ predsa nemusí vedieť všetko

Photo by NeONBRAND on Unsplash

Nemám maturitu, no o tom netuší nikto z mojich zamestnancov. Čo už, nemusím vedieť všetko. Hlavná vec, že mám pri sebe tých správnych ľudí. Ostatné sa samé vyrieši.

#4 Musím upratovať

Som na čele obrovskej spoločnosti, celý deň sedím za stolom. Keď však odíde aj posledný zamestnanec, vysúkam si rukávy a začnem upratovať. Je to pre mňa obrovský relax. Fyzická práca je najlepším liekom na stres a preťaženú hlavu.

#5 Karma

Od detstva ma šikanoval jeden spolužiak. Na základnej aj strednej. Dlho som mal z neho traumu. Začal som tvrdo pracovať, dnes mám prosperujúcu spoločnosť. Minulý týždeň ma prekvapilo, keď som medzi žiadosťami o prácu našiel jeho životopis. Chcel u nás robiť údržbára. Ten pocit, keď som ho zavolal na pohovor a povedal, čo si o ňom myslím, je naozaj na nezaplatenie.

#6 Vysoká daň

Už viac ako 20 rokov riadim nadnárodnú spoločnosť. Som úspešný, bohatý, avšak neskutočne osamelý. Rande som nemal už ani nepamätám. Nedá sa. Jednoducho nemám čas na súkromný život.

#7 Nie je to jednoduché

Photo by Samuel Zeller on Unsplash

Niekedy je veľmi ťažké motivovať ľudí. Moji zamestnanci sa neraz správajú horšie ako škôlkári. Neustále klebetia, ohovárajú sa navzájom a v skutočnosti urobia všetko preto, aby nemuseli pracovať. Práca s ľuďmi je naozaj veľmi náročná.

#8 Dievča pre všetko

Oficiálne som riaditeľkou spoločnosti. Neoficiálne robím všetko, pretože sa neviem dostatočne spoľahnúť na svojich zamestnancov. Niekedy je toho na mňa naozaj veľa.

#9 Úcta nadovšetko

Som riaditeľ a snažím sa prejaviť úctu voči každému zamestnancovi. Ani upratovačka či údržbár nie je výnimkou. Úcte ma naučila moja mama a ja si dobre uvedomujem, že všetci sme súčasťou jedného obrovského kolosu.

#10 Stratil som motiváciu

Na začiatku som bol nadšený. Do práce som chodil rád, tešil som sa, že budujem niečo, čo má zmysel. Teraz ma to vyslovene nebaví, v práci len zabíjam čas. Strata motivácie sa však už ukázala aj v klesnutí predaja. Neviem, čo s tým.

Vidno, že aj riaditelia majú plnú hlavu starostí a niekedy im naozaj nemáme čo závidieť. Alebo by ste si to s nimi chceli vymeniť?

Zdroj: whisper.sh
Odporúčame