Obyvatelia mesta Ogori čelia zvieraciemu výtržníkovi: Agresívna opica má na svedomí početné útoky

opica makak

Obyvatelia mesta Ogori musia čeliť naozaj nezvyčajnému výtržníkovi (Zdroj: Unsplash/Nicholas Chester-Adam)

#Malé mesto na juhozápade Japonska bojuje so skutočne netypickým výtržníkom. Obyvateľov terorizuje agresívna opica, ktorá sa už vlámala do viacerých domov a má na svedomí útoky na najmenej 20 ľudí.

Opicu, ktorá v meste Ogori vyčíňa už od 8. júla, sa polícii ani príslušným orgánom doteraz nepodarilo chytiť. Poškriabaných, či pohryzených bolo podľa miestnych úradov už minimálne dvadsať obyvateľov mesta. Väčšina z nich našťastie utrpela iba ľahké zranenia.


Kto bol Nostradamus? Prorok, ktorý okrem vlastnej smrti predpovedal najničivejšie katastrofy v dejinách ľudstva


Medzi obeťami je aj desaťmesačné dieťa

Najmladšou obeťou opice bolo len desaťmesačné dievčatko, ktorému doškriabala nohy. Opica sa dostala na prvé poschodie domu, kde sa dieťa nachádzalo, cez otvorené presklené dvere. Viacero napadnutí bolo zaznamenaných aj počas tohto týždňa. V utorok popoludní sa opici podarilo dostať preniknúť do budovy miestnej základnej školy. Tam zaútočila na desaťročného chlapca, ktorému pohrýzla obe ruky.

V noci z utorka na stredu došlo ešte k dvom stretom s opicou. Napadnutými boli dve ženy vo veku 60 a 80 rokov. Obe sa v čase útoku nachádzali vonku. Medzi najnovšími obeťami je tiež muž, ktorý bol uhryznutý pri vešaní bielizne, alebo žena, ktorá si nechala otvorené dvere na balkón. Agresívna opica napadla aj dvoch malých chlapcov. Do ich izby vliezla cez otvorené okno.

dve bijúce sa opice
Je pravdepodobné, že výtržnícka opica patrí do rodu makakov (Zdroj: Unsplash/Nagara Oyodo)

Miestna polícia v pohotovosti

Autority doteraz nekonkretizovali, o aký druh opice presne ide. V danej oblasti ale žijú makaky, v Japonsku známe aj ako snežné opice. Makaky sa dajú vidieť v parkoch vo viacerých častiach krajiny a často sa snažia od návštevníkov vyžobrať nejaké jedlo.

„Ogori je husto obývanou oblasťou a je veľmi nezvyčajné, aby divá opica opustila les a ubližovala ľuďom.“ povedal hovorca miestnej polície, informuje CNN. Hliadky miestnej polície sú kvôli agresívnemu zvieraťu vo zvýšenej pohotovosti a vyzývajú občanov, aby si zatvárali okná, kým sa opicu nepodarí chytiť.

 


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, edition.cnn.com
Odporúčame