Za Photoshop si už nebudeš musieť platiť: Adobe spustí jeho online verziu, ktorá bude dostupná zadarmo

Adobe Photoshop na MacBooku

Adobe Photoshop na MacBooku (Zdroj: Apple)

#Často edituješ fotky? Tak to máme pre teba skvelú novinku. Najpopulárnejší a najsťahovanejší program na úpravu fotografií, Adobe Photoshop, bude po novom zdarma v online verzii. Spoločnosť plánuje jeho vydanie na prehliadače, pričom zákazník za používanie nebude musieť platiť.

Photoshop ponúka desiatky nástrojov, stovky možností a nekonečné limity editácie statického obrazu. Je len a len na tebe, čo urobíš so svojimi fotkami z dovolenky, narodeninovej oslavy, novou profilovkou či profi fotkami na predaj. Ak je však niečo zadarmo, má to nejaké „ale“, ktoré platí aj v tomto prípade.


Obrazovku uzamykania na iPhone si po novom môžeš meniť: To najlepšie z Apple WWDC22 v skratke


Zadarmo, ale obmedzené

Online verzia Photoshopu nebude dostupná v takom rozsahu, aký má práve stiahnutý program a zaplatená licencia. Dostupné budú len základné nástroje, zväčša na celoplošné úpravy, ale aj základné parciálne úpravy a ako tvarov na fotke, tak aj farieb, jasu a kontrastu.

Pre bežných používateľov by však malo ísť o dostatočné nástroje, ktoré sú pri úpravách rodinných fotiek alebo obrázkov na sociálne siete dostatočné. Online verzia by nemusela obsahovať napríklad maskovanie, dvojitú expozíciu či iné komplikovanejšie úkony vo Photoshope.

Novinka zatiaľ nemá presne stanovený termín spustenia, ale v Adobe informujú, že sa tak stane už túto jeseň. Všetko je už zrejme pripravené na spustenie a programátori len dolaďujú detaily, aby sa program zobrazil správne vo všetkých prehliadačoch.

Používaš Adobe Photoshop? A potešila ťa online verzia zadarmo?


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com, adobe.com
Odporúčame