Obrazovku uzamykania na iPhone si po novom môžeš meniť: To najlepšie z Apple WWDC22 v skratke

Konferecnia Apple WWDC22

Konferecnia Apple WWDC22 (Zdroj: Apple)

#Každoročná developerská konferencia WWDC aj tento rok priniesla zopár zaujímavých noviniek. Konferenciu usporadúva Apple pod názvom Worldwide Developers Conference a konala sa počas celého tohto týždňa.

Americký gigant počas nej predstavil novú sériu MacBookov Air, o ktorých sme písali samostatne. Veľký záujem vzbudila aj možnosť personalizovania obrazovky uzamykania na iPhone či mnohé iné vlastnosti na hodinkách alebo počítačoch.


Apple predstavil nové MacBooky s čipom M2: Sľubujú väčší výkon a nižšiu spotrebu


Personalizovaný Lock Screen

Apple konečne dovolil zákazníkom upravovať si obrazovky uzamykania po svojom. Androidy majú síce túto vlastnosť už roky (vrátane Always-On), no musíme uznať, že funkciu v novom iOS bude závidieť každý. Dostupná je už teraz, no čaká sa aj na veľkú aktualizáciu iOS 16, kde má svoj potenciál využiť naplno.

Používatelia iPhonov budú mať na výber z rôznych štýlov písma a farieb pre dátum a čas, štýl fotiek, aktivity dostupné bez odomykania telefónu a mnohé iné widgety a funkcie.

Viac sa dozvieš v samotnom videu a pre inšpiráciu ti tu necháme aj odkaz na výrobcu, ktorý tento nápad predstavil, ako vždy, vo veľkom štýle. Dúfame, že nabudúce sa dočkáme aj Always-On displeja.

Päť dní v skratke

Nebudeme tu prezentovať stovky nových vymožeností, ktoré Apple tento rok predstavil svojim používateľom, no najmä developerom. Preto ti tu pre viac informácii necháme krátke videá zo všetkých dní, v ktorých nájdeš všetko podstatné, čo potrebuješ vedieť.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, Apple
Odporúčame