Aby sa nezabudlo: Ektorov album ORIGINAL – album roka 2020?

V poslednom období toho bolo habadej. V slovenskom rape sa toho dialo skutočne veľa, pretože sa určitým nedopatrením stalo, že sme sa podrobnejšie nevenovali novému albumu českého OG Ektora. Interpret, ktorý je dlhodobo medzi špičkou raperov u našich západných susedov má pár týždňov vonku nový album s názvom ORIGINAL. Poďme sa naňho teda, s oneskorením, zblízka pozrieť.

Niekto Ektorovi vyčíta, že väčšina textov či trackov je venovaná akémusi egotripu, inak povedané tomu, ako sa mu darí, ako sa dostal k tomu, čo má, čím si prešiel a podobne. Jeho cesta je ale dobrou motiváciou pre všetkých, ktorí sa chcú dostať na vrchol, a teda mu nemôže byť vyčítané o čom rapuje. Niekomu sa to páči, iným nie, ale faktom je, že Ektor je minimálne v Českej republike veľmi populárny.

Jeho skladby majú premyslené texty, obsahujú zaujímavé rýmy aj myšlienky. K tomu dodajme beaty a celkovo hudbu, ktorá je tradične na Ektorových albumoch výborná. A výnimkou nie je ani toto CD. Keď sa započúvate do beatov, tak vás to veľmi-veľmi vtiahne do celkového deja. Okrem toho, Ektor je takpovediac majster flowu, o čom vás presvedčia samotné tracky. A viacero skladieb má aj videoklipy, na ktorých sú už v tomto momente milióny pozretí.

Ektor má viac ako 155 tisíc sledovateľov na Instagrame a na YouTube má viac ako 357 tisíc odberateľov. Nečudo, že čísla má skutočne výborný. Ako sám napísal na svojom profile na IG, tento album označuje ako ALBUM ROKA 2020. Ktovie, či to myslí vzhľadom na Českú republiku, s ohľadom na Česko aj Slovensko či celkovo. Vzhľadom na to, že je dlhodobo na vrchole, neprekvapil by ani jeden z významov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Mená z CZ a SK rapu, ktoré majú zahraničné korene (VÝBER)

V Ektorovej hudbe cítiť vplyv moderných trendov zo svetového rapu, ale ako píšeme v úvode tohto článku, Ektor je druh interpreta, ktorého si buď takpovediac idete nonstop, alebo sa k nemu dostanete iba veľmi okrajovo. Takmer nič medzi. Nič to ale nemení na tom, že v rape je poriadne hlboko, na scéne je dlho, má recept na úspech a aj CD Original bude dlho-dlho patriť medzi albumy, o ktorých sa bude hovoriť.

Original obsahuje rovných 10 trackov a zaujímavosťou je, že zmenou profilovky Ektorov nový album podporil napríklad slovenský raper Strapo. A na úplný záver – turné bude čoskoro.

Foto: Ektor, profil na Instagrame

Odporúčame