Obzeráš sa po inšpirácií na manikúru? Pozri si prehľad 7 základných nechtových trendov, ktoré sú v roku 2023 in!

V ponuke sú dúhové bláznovstvá, rokmi nestarnúca klasika metalízy, popularizovaný BarbieCore, ale aj do módy sa vracajúca geometria a krátke nechty (Zdroj: Freepik/freepik)

#Ak ťa nebaví klišé (ani) v manikúre, vymysli niečo originálne! Že je to náročné? Skús sa inšpirovať v tomto článku, a možno práve teraz načerpáš studnicu nápadov na zvyšok roka. Základom je, ak si určíš smer, ktorý sa ti páči. V ponuke sú dúhové bláznovstvá, rokmi nestarnúca klasika metalízy, popularizovaný BarbieCore, ale aj do módy sa vracajúca geometria a krátke nechty!

Chrómovky v hlavnej úlohe

Už začiatkom tohto roka obletel Instagram trend chrómových nechtov. Hitom minuloročnej sezóny bola vlna „glazed donut nails“, ktorá sa stala populárnou najmä vďaka Hailey Bieber. Tento rok sa na tento trend nadviazalo chromatickými odtieňmi nechtov s dúhovými odleskmi. Ak nemáš odvahu na celofarebné, môžeš zvoliť chrómový prvok len na špičky nechtov.

Tak čo, zvolíš zelenú, modrú, čiernu alebo zlatú či striebornú?

BarbieCore

Film Barbie s Margot Robbie nesie so sebou okrem fashion trendu BarbieCore aj nechtový trend. Dosiahneš ho použitím žiarivého ružového chrómového prášku na nechty. Najlepšie vynikne v tvare mandle. Pokiaľ na cukríkovú manikúru nemáš odvahu, môžeš zvoliť aj alternatívu v podobe ružových špičiek nechtov.

Nesmrteľná klasika = ombré

Na tento trend už pravdepodobne budeš potrebovať skúsenú ruku manikérky. Samozrejme, môžeš ho skúsiť aj sama doma, ale chce to veľa tréningu, a najmä trpezlivosti.

Trend má však hlavnú výhodu – je určený pre každého! Máš radšej svetlé a nenápadné farby? Nie je problém! Fandíš skôr výraznosti? Ok, choď do toho!

Podľa nás vyzerá tento trend najlepšie v kombinácií bielej a telovej, čo pôsobí veľmi jemne, upravene a minimalisticky. Upgrade v trendoch je aj metalická verzia ombré, kde sa kombinujú najmä nude odtiene so špičkami vo farbe kovu.

Výrazné lemovanie

Základom je telová base (pre odvážnejších aj akákoľvek farba), ktorá je doplnená o fancy čierne, oranžové, fialové, žlté, ružové alebo modré detaily. Lemovanie celých nechtov a výrazné detaily, ktoré tvoju manikúru pozdvihnú o level vyššie. Neboj sa siahnuť po farbách, tento rok je to dovolené!

Geometria?

Krátke nechty sa vracajú do módy. Ostré hrany, ktoré sú zdobené jemnými linkami na jednoduchom podklade. Naštuduje si geometriu, inšpiruj sa napríklad kubizmom, a choď do toho! Stačí ti len fantázia, pár nástrojov, lak na nechty, a budeš cool!

Mikro nail art

Mikroskopicky malé detaily, ktoré sú dokonalé! Nail art tohto roku predstavuje novú éru, ktorá zastáva to, že manikérky na svoje diela využívajú extra tenké štetce a aplikátory, aby vytvorili čo najmenšie a najpresnejšie kresby.

3D nielen v kine

Trendom roku 2023 sú 3D objekty v tvojej manikúre. Zvoliť môžeš drobné drahokamy, mikrošperky či výrazné alternatívy samolepiek s textúrou. Ak to nakombinuješ s telovým podkladom, ktorý ponúkne tomuto trendu skvelý kontrast, máš vyhrané! Zásadou tohto bodu nie je farba ani štýl, ale krátka dĺžka nechtov!

 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Vogue
Odporúčame