5 skladieb, ktoré si možno nepoznal – časť 3.

Po takmer dvoch mesiacoch sa ku vám vraciame aj s rubrikou o skladbách, ktoré si možno nepoznal. Je to rubrika, v ktorej sa vám snažíme priblížiť, ukázať respektíve pripomenúť skladby, ktoré boli napríklad prehliadnuté, podcenené, alebo sa skrátka stratili na kvalitných albumoch. Jedná o staršie, ale aj novšie veci, a inak to nebude ani v dnešnej časti.

Veríme, že vám aj dnes ukážeme nejaké nové veci, poprípade pripomenieme staršie záležitosti. Je to už nejaký čas, teda si určite pripomeň aj predošlú časť, ktorú nájdeš ak klikneš SEM. Nebudeme už teda veľa naťahovať a písať, prejdime ku dnešnému výberu.

Radikal Chef – Sokrates

Už niečo vyše rok ubehol od vydareného albumu Freeride a my už vieme, že sa na jeseň tohto roku chystá jeho pokračovanie. Z tohto albumu sme vám už viac krát priniesli zaujímavé ukážky a dnes pokračujeme skladbou Sokrates, ktorú produkoval Paťov dvorný producent Pilate. Je to skladba, ktorá v podstate opisuje Radikalov život, opisuje všetko čo zažil, či už to bolo pozitívne alebo negatívne. Podstatné je, že už to je za ním.

Majk Spirit – Hviezdy

Možno je to trocha diskutabilná skladba, pretože celkovo album Nový Človek bol pri svojom release dosť populárny, a zrejme aj veľa z vás túto skladbu bude poznať. Jedná sa o track z roku 2011, na produkcii je Viktor Hazard a výsledok je viac než pútavý. Ak už túto vec poznáš, tak si ju aspoň pripomenieš, nie je to na škodu.

L.U.Z.A. – Nezmenilo Sa Nič ft. Miky Mora

Rok 2015 a svetlo sveta uzrel album Legenda od legendárnej skupiny L.U.Z.A., ktorému sa potešili hlavne fanúšikovia starej školy. Chalani neostali svojej povesti nič dlžní, a tento počin radíme ako vydarený. Na albume sa objavilo viacero zásadných mien našej scény ako Kontrafakt, Supa či Separ. Nechýbal ani Miky Mora a my sme sem zaradili práve track Nezmenilo Sa Nič s Mikym. Starší verní fanúšikovia určite túto skladbu poznajú naspamäť, a mladší, ktorí ju nepoznajú by si ju mali určite vypočuť.

Marko Damian – NsN

O Markovi sme písali v článku len nedávno. Jedná sa o člena zoskupenia Comebackgang, ktorý má určite veľký potenciál. Popravde, tvorba tohto týpka bola u mňa 50 na 50 – tzn. niečo ma bavilo veľmi, niečo zase vôbec. NsN alebo napríklad najnovšia vec Nóbl však predznačujú, že Marko môže v budúcnosti zamiešať karty. Držíme palce!

DMS – Milión ft. DNA

https://www.youtube.com/watch?v=-mcmgVXXGdk

No a dnešok zakončíme aktuálne populárnou formáciou DMS. Ťažko povedať, koľko z vás pozná album Čo sa stalo?. Táto doska vyšla v roku 2011 a okrem výborných domácich spoluprác obsahuje aj medzinárodnú spoluprácu s Termanologym z amerického Bostonu. My vám pre dnešok vyberáme skladbu Milión, na ktorej hosťuje DNA. Ľudia, ktorí fandíte DMS od albumu MMXV, ktorý sme rozoberali len nedávno, by ste si určite mali vypočuť aj tento album. Sklamaní nebudete.

Pre dnešok je to teda všetko. Už čoskoro pripravujeme ďalšie časti a ďalšie pokračovania nie len tejto rubriky. Ďakujeme za určite vyčerpávajúce čítanie a verím, že ste opäť objavili niečo nové do svojho playlistu, poprípade ste si pripomenuli kvalitné skladby.

Odporúčame