Prírodné kúpaliská, kde nepotrebuješ test ani platiť vstupné: Objav 5 krásnych jazier z kútov celého Slovenska!

partia kamošov na paddle boardoch

navštív krásne jazerá v tvojom okolí (Zdroj: Unsplash/tower-paddle-boards)

#Ísť sa počas leta schladiť na kúpalisko je určite fajn. Na druhej strane, na mnohých miestach to obnáša opotrebované zariadenie a nie vždy ideálnu čistotu. Spomenúť treba aj vstupné a množstvo ľudí. Dobrou alternatívou tak môžu byť jazerá a lomy, čiže prírodné kúpaliská. Poď sa s nami pozrieť na prehľad tých najkrajších na Slovensku.

Bratislava – Zlaté piesky

Asi iba máloktoré hlavné mesto sa môže pochváliť toľkými možnosťami na trávenie voľného času v prírode. Bratislava má v rukáve niekoľko perfektných lokácií, medzi nimi určite aj jazerá na kúpanie. Za zmienku stoja rozhodne Zlaté piesky, ktoré sa pýšia pomerne čistou vodou.

Ak pôjdeš zo strany od nuda pláže, minieš sa dokonca aj plateniu vstupného. Na mieste sa nachádza aj vyhľadávané zariadenie WakeLake. Vďaka tomu sa môžeš nielen parádne osviežiť, ale aj užiť si zábavu na wakeboardoch či stand-up paddle boarding. K dispozícii sú na mieste aj toalety a pomerne slušné možnosti na občerstvenie.

Senec – Slnečné jazerá

Na západe ešte chvíľu zostaneme. Skvelou alternatívou na letné osvieženie sa, sú určite aj preslávené Slnečné jazerá. Ako uvádza mesto Senec, rozsah vodnej plochy je vyše 100 ha, dĺžka 2200 m, priemerná šírka 400 m. Vodná plocha pozostáva z pôvodne piatich bagrovísk, ktoré sa postupne prepojili.

Teplý vrch – Pláž ORMET

Ak patríš k milovníkom teplejšej vody, potom by ti Teplý vrch nemal uniknúť z hľadáčika. Nachádza sa v okrese Rimavská sobota, veľký je 100 ha a nachádza sa v ňom údajne najteplejšia voda na Slovensku. V letných mesiacoch môže dosiahnuť až parádnych 28 stupňov. Okrem možnosti kúpania a opaľovania sa, sa tu zabavíš aj vďaka volejbalovému ihrisku, stolnotenisovému stolu a k dispozícii máš aj ohniská.

Veľká Domaša – Tíšava

Piesková pláž, palmy a okolo vody obkľúčenie zelených vrchov – nejde o žiadnu exotiku, ale o slovenskú Veľkú Domašu. Ak by ste tam chceli zostať, v blízkosti je hneď Tíšava. Najväčšia hĺbka dosahuje v niektorých miestach až neuveriteľných 35 metrov!

Zelená voda

Zelenú pre toto leto má aj areál zvaný Zelená voda. Nachádza sa iba 2 kilometre od okresného mesta Nové Mesto nad Váhom. Ako uvádza portál zelenavoda.com: „Areál ponúka zrekonštruované a novovybudované športoviská, sociálne zariadenia, bufety.“ Na mieste sa nudiť nebudete ani vďaka paddle boardom, plážovému volejbalu alebo skvelému beach baru.

Náš tip: Ak si chceš overiť, či je dané jazero vhodné na kúpanie, stačí ak pôjdeš na webovú stránku Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. 

Zdroj: Hashtag.sk, senec.sk, ormet.sk, zelenavoda.com
Odporúčame