Príde ti cestovanie zbytočné? Top 5 dôvodov, prečo sa oplatí cestovať!

Krásou cestovania je to, že môžeš nasať rôzne kultúry a životné štýly (Zdroj: Freepik/freepik)

#Si skôr domased alebo ti je ľúto peňazí za cestovanie? Nevieš, o čo prichádzaš! Život nie je len o tom nevykuknúť zo svojej komfortnej zóny. Pozri sa s nami na 5 dôvodov, prečo je dobré, ak začneš spoznávať svet. A nielen ten okolo seba… Ak sa dobre zamyslíš, po prečítaní ti možno napadnú mnohé ďalšie, ktoré ťa už definitívne nakopnú! Tak čo, ideš do toho?

Zbavíš sa strachu

Láka ťa safari, lietanie, polárna žiara alebo svetové monumenty? Na čo čakáš! Takú príležitosť, akú máš v prítomnosti už o pár rokov mať nemusíš… Prekonaj svoj strach a zábrany, a vydaj sa za dobrodružstvom.

Chceš vidieť na vlastné oči zebry, tigre či polárne medvede mimo ZOO? Choď za nimi tam, kde žijú. Scenérie, ktoré ti poskytne príroda svetových kontinentov sa len ťažko vyrovnajú tomu, čo sleduješ na videách a fotkách. Je to mágia, ktorú treba zažiť na vlastné oči…

Empatia a trpezlivosť

Pri cestovaní do chudobnejších krajín nasaješ veľkú dávku empatie. Jasné, nedá sa zachrániť každý na tejto planéte (aj keď by to bolo super, no nie?). Pri svojom cestovaní môžeš urobiť maličkosti, ktorými pomôžeš… Napríklad tým, že podporíš lokálnych predajcov.

Pri cestovaní lietadlom budeš trénovať aj svoju trpezlivosť. Je známe, že lety sa rušia takpovediac na dennej báze, a môže sa to stať aj tebe. Ak uviazneš na letisku (pokojne aj do ďalšieho dňa), budeš trénovať svoje hranice. Možno ťa na oplátku poteší niekto empatický, kto ti ponúkne nocľah či teplé jedlo…

Zmení ti to pohľad na život

Krásou cestovania je to, že môžeš nasať rôzne kultúry a životné štýly. Vyskúšaš si tak nové životné perspektívy, ktoré ťa posunú ďalej. Nie len tu a teraz, na dovolenke, ale môžeš si z nich niečo odniesť aj do svojej budúcnosti.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Chceš mať super fotky z dovolenky? Postačí ti na to iba mobil a tieto super triky!

Skús napríklad netypické ubytko. Namiesto toho, aby si si zarezervoval obyčajný hotel, dopraj si pobyt napríklad v japonskej svätyni, írskom hrade či v talianskom jaskynnom obydlí…

Zistíš tak, že pohodlie a luxus prichádzajú vo všetkých tvaroch a veľkostiach, že rýchlosť a jednoduchosť nie sú vždy optimálnou voľbou, a že všetci sme si viac podobní ako odlišní.

Spriaznené duše naprieč celým svetom

Najcennejšie, čo si môžeš z takýchto tripov odniesť sú spriaznené duše, ktoré počas svojho dobrodružstva stretneš. Uvedom si, že máš jedinečnú šancu. Buď vďačný za to, čo si urobil a neľutuj ani jednu chvíľu či peniaze. Poznávanie stojí za to!

Bude z teba lepší človek

Hovorí sa, že cestovanie je potravou pre dušu. Môžeme to potvrdiť! Kamkoľvek sa vyberieš, nezabúdaj na to, aby si si odtiaľ niečo odniesol (myslíme tým niečo mentálne). Nechaj obohatiť svoju dušu, zahoď predsudky, otvor myseľ… Ak to spravíš, pomôže ti to pochopiť, prečo je cestovanie najlepšou investíciou. Všetky tie zážitky a skúsenosti ťa môžu posunúť pri stagnácií v živote omnoho ďalej.

 

Cestuješ rád?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame