4 najlepšie skladby z albumu: Viktor Sheen – Černobílej svět

Po dlhšej odmlke sme späť s obľúbenou sériou, v ktorej vyberáme 4, prípadne 5 najlepších skladieb z vybraných (aktuálnych) rapových albumov. Čo sa týka roku 2019, tak je táto časť debutová. Takmer hotový už máme článok, kde vyberieme najlepšie skladby z počinu od Radikala – Freeride 3. Teraz sa ale vráťme späť.

Viktor Sheen vydal svoj ďalší sólový album, ktorý dostal názov Černobílej svět. Na tomto projekte nájdeme dokopy 14 plnohodnotných skladieb. To, že Viktor album dotiahol takmer do dokonalosti rozoberať nemusíme, keďže sme už v predstihu avizovali, že sme s najväčšou pravdepodobnosťou svedkami titulu „Album roka„. Pochopiteľne, vybrať z tak kvalitného albumu 4 najlepšie skladby nie je ľahké a jedná sa o subjektívny názor našej redakcie.

Pred vydaním sme od tohto albumu mali isté očakávania, ktoré sa minimálne u nás, do bodky naplnili. Keďže nás Černobílej svět uchvátil už od prvého vypočutia, chceli sme si dať s týmto výberom trocha na čas, vypočuť si ho s malým odstupom času viackrát a na základe toho posúdiť, čo považujeme v rámci tohto projektu za najkvalitnejšie. Nebudeme už teda zdržiavať, poďme rovno na náš výber.

4. Cizí Sny ft. Luisa

Štvrté miesto u nás obsadila skladba Cizí Sny, na ktorej sa predstavila okrem hlavného protagonistu aj ženská zástupkyňa slovenského rapu a členka formácie Comebackgang Luisa. Na toto miesto sme mali viacero adeptov, no práve výborná sloha od Luisy obohatila skladbu natoľko, že sme ju posunuli nad tie ostatné, ktoré sme sem v teoretickej rovine chceli zaradiť.

3. Zlato

Zlato bol prvý track, ktorý sme mali možnosť počuť v rámci vtedy ešte len avizovaného albumu. Úprimná a hlboká výpoveď o sláve a rape nám už v tej dobe predznačila, v akom duchu sa bude niesť album a rovnako aj to, že sa môžeme tešiť na nefalšovaného a kvalitného Sheena tak, ako ho poznáme. Výbornú prácu v tomto prípade odviedol aj talentovaný producent Pilate.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ben Cristovao a Calin oživili legendárny hit "Prší, prší" (VIDEO)

2. Mráz

Vynikajúca bodka za vynikajúcim albumom. Asi takto by sme v skratke charakterizovali poslednú skladbu z tohto projektu. Skvelá téma a príjemný vibe doplnený výborným refrénom nás vyprevádza z vydareného počinu tým najlepším možným spôsobom. Čo sa týka celkového poňatia, len jedna skladba na nás urobila väčší dojem a tým by sme pomaly prešli na prvé miesto.

1. Až Na Měsíc ft. Calin, Hasan, Nik Tendo

Úprimne, asi ste nečakali nič iné. Až Na Měsíc si od nás odnáša zaslúžene prvenstvo, ktoré zrejme zopakuje aj pri sumári najlepších skladieb za prvý polrok 2019. Hit na prvé počutie a kombinácia štyroch, v súčasnej dobe možno aj najhorúcejších českých interpretov, posadila tento track na absolútny trón.

Ako by ste rebríček zostavili Vy? Svoj názor nám nechajte v komentároch pod príspevkom.

 

Odporúčame