Tento film je na Netflixe už týždeň tým najpozeranejším: Má však katastrofálne hodnotenia od divákov aj kritikov

Záber z filmu 365 dní

Záber z filmu 365 dní (Zdroj: Netflix)

#Tak sa zdá, že sme to predpokladali správne. Romantický erotický film 365 dní: Teň deň premiéroval na Netflixe koncom apríla a už týždeň sa drží na prvom mieste v rebríčku najsledovanejších filmov – a to nie len u nás. Aj tento príklad potvrdzuje pravidlo, že čím horší film je, tým viac ľudí ho chce vidieť.

A hodnotenia sú teda katastrofálne.


Film, ktorý nikto nechce vidieť, no všetci si ho pozrú: 365 dní dostane koncom apríla pokračovanie na Netflixe


Kritici ani verejnosť film nešetria

To, že si film pozrie veľa ľudí, neznamená, že je aj dobrý. Nie nadarmo sa práve tým najmenej sledovaným hovorí „hidden gems“. Sequel 365 dní ale prekopalo akékoľvek dno očakávaní a nešetria ho ani uznávaní kritici, ani široká verejnosť.

Na najväčšej databáze filmov má aktuálne skóre 2.5 z 10, pričom ho tu hodnotilo už 9 tisíc ľudí. 49 % z nich udelilo sequelu len jeden bod, teda najnižšie možné hodnotenie. Keby sa dalo ísť ešte nižšie, filmy by nemal zrejme ani 2 z 10.

Nedarí sa mu ani u kritikov. Tí, samozrejme, nešetrili ani jeho predchodcu, ale tu si mimoriadne zgustli. Od prvých overených kritikov dostal v priemere len 8 %, čo sa pri originálnom Netflix filme nestalo už roky.

No a film sa nepáči ani slovenským a českým divákom. V čase písania článku ukazuje ČSFD mizerných 24 % a predpokladáme, že toto skóre pôjde ešte nižšie, nakoľko začínal nad 30 %. Preto sa vykašli na celé pokračovanie 365 dní a pozri si radšej niečo lepšie.

Ako hodnotíš film ty?


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, metacritic.com, IMDb, ČSFD
Odporúčame