TOP appky na sledovanie nálady: Spoznaj lepšie sám seba a maj emócie pod kontrolou

moodkit

Zvažoval si terapeuta? Skús túto appku! (Zdroj: thriveport.com)

#Zdá sa, že už bolo naozaj vymyslené všetko. Stavíme sa, že využívaš okrem klasických aplikácií na sociálne siete aj nástroje na úpravu fotiek, mapy a vlastne sledovanie všetkého možné. Čo ale povieš na nápad mať nástroj, ktorý je určený na sledovanie nálady?

Nech sa to zdá akokoľvek zvláštne, nie je to úplne odveci. Najmä v tejto situácii, kedy sme sociálne izolovaní od kamarátov, stále tu máme pretrvávajúcu pandémiu a s tým spojené aj rôzne obmedzenia a zákazy.

Nálada mnohým kolíše priam z hodiny na hodinu a je dobré vedieť, čo nám spôsobuje tieto výkyvy. Vďaka tomu budeš možno môcť ovplyvniť v budúcnosti svoje správanie, myslenie a sám prispieť k lepšej pohode. Našli sme 3 zaujímavé nástroje, ktoré ti pomôžu dostať svoju náladu pod kontrolu!

Mood Tracker

Niečo ako online denník s tým rozdielom, že sa nebudeš musieť rozpisovať. Zaznamenáš si tu nielen svoju náladu, ale aj to, či si v danom dni cvičil, koľko vody si prijal, a podobne.

Všetko následne dostaneš v prehľadných grafoch. Postupom času uvidíš, či sa v tvojej nálade objavujú určité vzorce. Tie ti môžu pomôžu identifikovať tvoje pocity. Aby to nebolo málo, vieš si nastaviť aj pripomienky na to, aby si nezabudol niečo zapísať.

mood tracker
Je dobré vyznať sa vo svojich pocitoch (Zdroj: moodtracker.com)

Daylio

Ak nepatríš k ľuďom, ktorí by sa radi rozpisovali alebo len skrátka nemáš čas na vedenie si podrobných analýz svojho správania, potom skús Daylio. Princíp tohto nástroja je mimoriadne jednoduchý. Na všetko ti postačia iba dve ťuknutia. Jedným si vyberieš to, ako sa cítiš – na výber máš z 5 smajlíkov, ktoré predstavujú jednotlivý stupeň nálady. Druhé ťuknutie slúži na výber aktuálnej aktivity.

Aj Daylio pracuje s prehľadnými grafmi, tie však povýšili ešte na úplne inú úroveň. Vieš sa pozrieť na celý rok svojich nálad, ktorý je vytvorený farebnými bodkami (podľa prevahy smajlíka). Obrázok si vieš vyexportovať a zdieľať so svojimi priateľmi.

Vďaka dvom klikom môžeš mať informácie o zmenách svojej nálady (Zdroj: daylio.net)

MoodKit

Ak máš rád psychológiu, toto bude pre teba to pravé orechové. MoodKit vychádza z princípov a techník kognitívnej behaviorálnej terapie (CBT), jednej z najefektívnejších a vedecky podporovaných metód psychoterapie. Zjednodušene povedané, vďaka appke využiješ profi psychológiu vo svojom každodennom živote.

Niečo ako smart online terapeut. Keď sa budeš cítiť zle, dostaneš na výber z celej škály návrhov na konkrétne kroky, ktoré ti zlepšia náladu. Nám sa páči aj inovatívny vzhľad, ktorý táto aplikácia ponúka!

moodkit
Zvažoval si terapeuta? Skús najskôr túto appku! (Zdroj: thriveport.com)
Zdroj: Hashtag.sk, thriveport.com, setapp.com
Odporúčame