10 otázok pre Jovinečka: Dostávam aj konštruktívnu kritiku, tú si cením najviac

Jovinečko

Jovinečko je skvelý pozorovateľ bežného života (Zdroj: Instagram/jovinecko)

#Filip Jovanovič alias Jovinečko svojím humorom zabáva užívateľov sociálnych sietí už dlhú dobu. Za ten čas sa mu na sociálnych sieťach nazbierala slušná fanúšikovská základňa. Jeho humor je špecifický, no o to viac u publika obľúbený. Skeče a paródie patria k najsledovanejším príspevkom na jeho Instagrame aj TikToku.

Okrem toho, že je zabávačom a influencerom, venuje sa aj svojim ostatným projektom z rôznych odvetví. Tepovaciu firmu si založil ešte počas štúdia na strednej škole, neskôr popri tvorbe contentu rozbehol aj svoje mimoriadne úspešné gastro podniky a produkty.

Pokiaľ pre teba svet sociálnych sietí nie je veľkou neznámou, určite si už tohto šikovného mladého chalana zaregistroval. My sme ho vyspovedali a dokonca nám prezradil aj to, ako vyzerá jeho bežný pracovný deň!

Ako a kedy si začal tvoriť content?
Tvorbe contentu na sociálne siete som sa začal venovať už na strednej, keď som založil tepovaciu firmu. Videl som, že v tomto segmente bol online marketing ešte „za opicami“. Chytil som sa príležitosti, ktorú som videl v príspevkoch na Facebooku a postoch, ktoré sa na túto platformu hodili.

Tam vznikli prvé nápady na vtipné videá s tepovacou tematikou. Ako prišiel koronavírus a s ním spojené lockdowny, rozhodol som sa, že sa budem venovať tvorbe videí nielen v súvislosti s tepovaním, ale aj na svojom osobnom instagramovom profile a na TikToku.

Čo ťa na práci influencera najviac baví, prípadne nebaví? 
Milujem tú voľnosť v tvorbe, možnosť objavovať môj potenciál v znázorňovaní rôznych charakterov s instantnou spätnou väzbou od publika, ale tiež aj vytváranie produktov, ktoré sa vďaka mojej platforme vedia dostať k ľudom, pre ktorých boli určené. A to oveľa rýchlejšie, než by to bolo normálne.

To, čo ma na práci nebaví, a snažím sa tomu vyhýbať, je hardsell produktov. Dokonca aj tých mojich. Snažím sa ľudí čo najmenej presviedčať o kúpe.

Máš slušne vybudovanú fanúšikovskú základňu. Čakal by si, že sa staneš takýto známy?
Vždy som mal víziu o tom, že budem bohatý a úspešný. Nikdy mi však nenapadlo, že to bude v tomto odvetví. (smiech)

Kde zbieraš inšpiráciu na tvorbu? Máš skôr spontánne nápady, alebo radšej premýšľaš o tom, čo by sa ľuďom mohlo páčiť?
Pre mňa je to skôr kombinácia oboch prípadov. Pri takom množstve tvorby nestačí len rozmýšľať o videách, ktoré by mohli ľudí pobaviť, ale treba byť pozorný aj pri „žití bežného života”. Ten zvyčajne  ponúka nekonečné množstvo inšpirácie.

Ktorú sociálnu sieť máš z pohľadu tvorcu najradšej?
Instagram je za mňa top. Na storkách si viem otestovať rôzne kreatívy a podľa odozvy sa im venovať viac, alebo ich naopak vyradiť. Algoritmus reelsiek sa už veľmi podobá tým na TikToku, čo znamená, že ide viac o to, aké kvalitné je video a až potom o to, koľko followerov má profil tvorcu. A tak to má byť…

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Filip Jovanovič (@jovinecko)

 

Je nejaký post, ktorý „vystrelil“ tvoju kariéru na sociálnych sieťach? Nebol to určite len jeden moment, bolo ich viac. Jeden z najväčších posunov v tvorbe som zažil napríklad pri videách typu Gastro bez cenzúry, Nikto nič: 5-roční, Teenegerky alebo Petržalská čašníčka.

Ako vyzerá tvoj bežný pracovný deň? Popravde, snažím sa venovať tomu, čo mi ide najviac, čo je tvorba videí. (smiech)

Všetky moje firmy (Jovitep, Jovipoint, Jovinečky) majú svojich manažérov a fungujú bez mojej prítomnosti. Môj bežný deň je teda zameraný na tvorbu a vymýšľanie videí, prípadne spoluprác, čo mi zaberie približne nejaké 3 až 4 hodiny. Ďalej je to pre mňa určite šport, mítingy a v neposlednom rade moja priateľka a rodina.

Stretol si sa niekedy s urážkami a kritikou, alebo prevažujú pozitívne komentáre? Určite prevládajú pozitívne feedbacky, ale, samozrejme, že sa objavia aj hejty. Ale to je asi všade. Nesnažím sa im venovať príliš veľa pozornosti, nič sa tým nevyrieši. Niekedy však dostanem aj konštruktívnu kritiku. Tú si ale cením najviac...

View this post on Instagram

A post shared by Filip Jovanovič (@jovinecko)

Myslíš si, že to majú influenceri na Slovensku ťažšie ako v zahraničí? 
Slovensko má dosť dobré podmienky pre túto disciplínu. Vidím to aj v porovnaní s Českom, kde tento trh nie je vôbec taký rozvinutý, ako je to u nás.

Aké máš plány do budúcnosti? Budeš svoj content smerovať tak ako doposiaľ alebo plánuješ pridať aj niečo nové?
Plán je pokračovať v tom, čo robím. (úsmev)

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame
Čítať viac