10 slovenských insta profilov, pri ktorých sa ti budú zbiehať slinky: Toto ako správny labužník jednoducho musíš sledovať!

jedlo gastro food instagram

Varovanie. Po tomto článku budeš okamžite hladný (Zdroj: Unsplash.com/Chad Montano)

#Hľadáš inšpiráciu, vďaka ktorej ozvláštniš svoju kuchyňu? Týchto 10 instagramových účtov ti rozhodne pozdvihne tvoje chuťové poháriky! Či už preferuješ slovenskú alebo cudzokrajnú kuchyňu, alebo si naopak odoprieš mäsko a dáš si radšej koláčik, neupadni do zaužívanej rutiny. Po týchto oku-lahodiacich príspevkoch rozhodne zamieriš do kuchyne ako vystrelený šíp!

1. chef_from_thewoods

Šikovný Ľubomír Šmidák rozhodne nie je niekým, s kým by si sa pri kuchtení nudil. Varí totiž na celkom originálnej a netradičnej lokácii – v horách. Rozhodne však na tomto profile nečakaj opekanie špekáčikov či klobások. Ľubo totiž nemá hranice, pod korunami stromov ti dokáže pripraviť bravčové ragú, thajské curry či naše slovenské bryndzové pirohy. Profil hrá nádhernými farbami a navyše máš ku každej pochúťke detailný recept, takže si špeciality horského kuchára môžeš vyskúšať pokojne aj v pohodlí svojho domova!

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @chef_from_thewoods

2. chlop_v_kuchni

Tento profil ťa očarí svojou úprimnosťou a vynaliezavosťou. Lukáš Sirovec je milovník pravej slovenskej kuchyne, slaninky a vlastne akéhokoľvek mäska. Ak nepohrdneš huspeninou a nie si zrovna vegetarián, jeho profil ti ponúkne mnoho vynaliezavých mäsitých, ale i bezmäsitých pochúťok. Nájdeš tam taktiež zaujímavé tipy na raňajky, pravé východoslovenské špeciality, ale i chutné nátierky. Navyše, Lukáš sa k svojim sledovateľom prihovára svojským spôsobom – pekne po východniarsky, ako pravý chlop zo Zemplína. Nárečia sa však neobávaj, Lukáš ti rád objasní akékoľvek slovíčko a obohatíš si tak nie len svoj jedálniček, ale aj svoju slovnú zásobu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lukáš Sirovec (@chlop_v_kuchni)

3. klaudi_rimka

Ak stále tápaš v tom, ako upiecť svoj snový cheesecake, určite ti pomôže profil Klaudie, ktorá pečie tieto tvarohové zázraky jedna radosť. Na jej profile nájdeš všemožné druhy cheesecakov od limetkového, cez lotusový až po obľúbený slaný karamel. Klaudia má aj svoju vlastnú aplikáciu s názvom Rimka Recepty, v ktorej nájdeš ešte omnoho viac inšpirácií na chutné koláčiky, no predovšetkým sa dozvieš cenné tipy a triky, ktoré ti pomôžu tvoj cheesecake priviesť k dokonalosti.

Ak ťa zaujíma viac, prečítaj si aj náš rozhovor s touto cukrárkou Klaudiou Rimančíkovou, ktorá v ňom prezrádza, ako si vymýšľa svoje recepty.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Klaudi Rimka Sirovcová (@klaudi_rimka)

4. chudnemjedlom

Mirka ti na svojom profile ukáže, ako sa dá chudnúť prostredníctvom chutného, ale i zdravého jedla. Zabudni teda na nudné a otrepané fitness kombinácie. Mirka ti ukáže spôsob ako variť zdravo, lahodne a zároveň progresívne. Na svojom blogu Chudnem jedlom taktiež prispieva pravidelnou nádielkou receptov. V sekcii jedálničky nájdeš dokonca viac ako 170 bezplatných tipov na celodenné stravovanie. Žeby sa po tomto zistení tvoje novoročné predsavzatia predsa len naplnili?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Food Blogger / Food fotograf (@chudnemjedlom)

5. stvoryzkuchyne

Tento profil poukazuje na jedlo z takpovediac inej stránky. Nájdeš tu recepty od výmyslu sveta, ktoré sú pripravované svojsky, chutne a s láskou. Prejav autorky profilu je veľmi autentický a fotografie jedla sú zasadené do tmavého prostredia, ktoré evokuje stredoveký luxus. Zaujímavá kombinácia, však? Určite preto nezabudni sledovať aj blog Stvory z kuchyne a taktiež sa neváhaj inšpirovať vynikajúcou kuchárkou s názvom Hladná furt.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Stvory z Kuchyne (@stvoryzkuchyne)

6. lapetit.sk

Monikin profil je naopak úplným kontrastom voči tmavému ladeniu predošlého profilu. Milá autorka prináša svoje recepty v krásnej, decentnej, priam romantickej forme. Monika sa totiž venuje profesionálnemu food stylingu, čo je na jej príspevkoch krásne vidieť. Na tomto profile nájdeš skvelé inšpirácie pre hlavné chody, ale aj chutné dezerty. Čerešničkou na torte je nádherný prehľadný blog LaPetit.sk, v ktorom nájdeš všetky Monikine recepty pekne po kope. A ak by sa ti málilo, určite siahni po jej knihe Spolu pri stole, jednotlivé recepty v nej sú rozdelené do sezónnych období, vďaka čomu si dokážeš navariť z čerstvých potravín, ktoré momentálne dozrievajú.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa LaPetit.sk (@lapetit.sk)

7. cookingwjoe

Tento profil rozhodne poteší všetkých vegetariánov či vegánov. Jozef Daňo sa totiž rozhodol, ako sám vraví, nejesť zvieratká a na svojej bezmäsitej ceste si pevne vykračuje už druhý rok. Jeho profil je nádhernou hrou farieb a inšpirácií, ktoré jednoducho musíš ochutnať! Jozef sa taktiež môže pochváliť aj svojou e-knihou s názvom Veggie 365, ktorá je zameraná na najdôležitejšie jedlo dňa – raňajky. Okrem skvelých receptov v knihe nájdeš aj rôzne tipy a informácie, ktoré ti pomôžu pri tvojom stravovaní. Kniha je dostupná bezplatne, a tak si každý jeden z nás môže dopriať chutné veggie raňajky, ktoré ťa naštartujú do dňa.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cooking with JOE (@cookingwjoe)

8. lenivakucharka

Už názov tohto profilu naznačuje, že si Veronika Čopíková nerobí zbytočné starosti so zdĺhavou prípravou náročného jedla. Práve naopak, množstvo jej receptov stihneš za pár minút, a to celkom hravo! Veronika taktiež rada experimentuje a do jedál dokáže pridať zdravšie alternatívy, ktoré určite ocení aj tvoje telo. Ak ti jej receptov bude málo, skvelo spísané ich nájdeš na jej blogu, ale i v jej dvoch rovnomenných knihách s názvom Lenivá kuchárka.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Veronika Čopíková (@lenivakucharka)

9. hitjezdravozit

Patrícia sa na svojom kuchárskom profile venuje predovšetkým histamínovej intolerancii. Množstvo potravín totiž obsahuje histamín, ktorý niektorí z nás nevedia prostredníctvom svojich enzýmov spracovať. Paťka je však expertkou a na každý tráviaci problém pozná riešenie. Na jej profile nájdeš chutné jedlá, ktoré ti nezvýšia hladinu histamínu, no k dispozícii má aj svoju knihu HIT je zdravo žiť, webminár či celý detailne prepracovaný blog venujúci sa tejto čoraz aktuálnejšej problematike.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 🍴foodblog histamin🍴 (@hitjezdravozit)

10. gromovci_v_kuchyni

Náš zoznam uzatvárame sympatickou mamičkou piatich detí, ktorá sa netají tým, že miluje gastronómiu. Na tomto profile nájdeš pestrú paletu domácich, ale i cudzokrajných jedál. Profil dopĺňajú aj trefné reels, ktoré ti ešte viac uľahčia prípravu jedál. A pamätaj, čo chutí piatim deťom, rozhodne musí chutiť aj tebe! Veď mamky varia predsa bezkonkurenčne najlepšie!


 

Veríme, že ťa dnešné „food okienko“ inšpirovalo a želáme ti predovšetkým dobrú chuť! Ako by povedal Martin Pyco Rausch: „Nebuď konzerva, treba si variť!“


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame