Zabudni na Tinder aj iné zoznamky, Ivana a Martin sa spoznali vďaka TikToku: Ich príbeh je ako z romantického filmu!

Ivana a Martin

Ivka a Maťo si spolu užívajú každú voľnú chvíľu (Zdroj: Súkromný archív Ivany a Martina)

#Možno aj ty z každej strany počúvaš otázku, kedy si konečne nájdeš frajera či frajerku. Paradoxom našej doby je, že čím viac možností na komunikáciu máme, tým horšie ju s ostatnými nadväzujeme. Vzťahy, ktoré začali na internete nie sú dnes ničím novým, práve naopak. Vyzerá to tak, že momentálne je to zrejme najjednoduchšia komunikácia a tiež spôsob, ako sa s niekým zoznámiť. Dôkazom toho je aj Ivanka a Martin. Tí sa však nespoznali cez bežné sociálne siete, ale pomerne netradične – cez TikTok!

Mohli by ste sa nám predstaviť?

Volám sa Ivka a venujem sa písaniu článkov a točeniu videí na TikToku. Okrem toho svoj čas trávim v malom bratislavskom kníhkupectve, v ktorom som už momentálne ako doma. Som Oraváčka ako repa, no na šum a chaos hlavného mesta som si už zvykla.

Volám sa Martin, pochádzam z Nitry, kde aktuálne stále študujem marketing a reklamu a popritom sa ako freelancer venujem videotvorbe, grafickému dizajnu a sociálnym sieťam.

Ako hodnotíte vzťahy v dnešnej dobe?

Martin: Myslím si, že ľudia vo všeobecnosti málo komunikujú a vzťahy najmä mladých sú založené na povrchných hodnotách. Úprimné vzťahy, v ktorých sa dá nájsť vzájomné porozumenie sú v dnešnej dobe asi skôr raritou.

Ivka: Vzťahy dnešnej doby sú iné ako v minulosti. Kedysi platilo pravidlo – jeden partner na celý život, dnes je to skôr o tom mať ich čo najviac, aby si človek vedel lepšie vybrať toho „pravého.“

Myslíte si, že je dnes ľahké zoznámiť sa s niekým?

Martin: Samozrejme, vďaka sociálnym sieťam dokonca ľahšie, než kedykoľvek predtým. Úplne stačí byť sám sebou. Jediná chyba, ktorú často ľudia robia je tá, že sa snažia nasilu zaujať niekoho nesprávneho.

Ivka: Zoznámiť sa s niekým novým je jednoznačne jednoduchšie ako v minulosti. Výrazne tomu pomáhajú najmä sociálne siete, kde sú ľudia vo svojej bezpečnej ulite, odkiaľ sa aj tí menej odvážni dokážu odhodlať urobiť prvý krok a napríklad napísať to prelomové ahoj.

Ukážka novej funkcie od Instagramu
Instagram chce konkurovať TikToku a prišiel s novinkou s názvom Reels (Zdroj: Instagram.com)

Vy ste sa pred tým, ako ste sa dali dokopy ako pár, vôbec nepoznali?

Nie, prvýkrát sme sa zaregistrovali v januári/februári tohto roka, keď som začal pracovať tam, kde aj Ivka.

Musím povedať, že vás dala dokopy sociálna sieť. Nie však Facebook alebo Instagram, ako by sa mohlo zdať. Dokonca, ani nie čoraz viac obľúbenejší Tinder. Vás spojil TikTok a to aj tým, že obaja pracujete pre Hashtag.sk. Aké boli vaše počiatočné pocity, po registrácii?

Ivka: Je mi to vtipné a trápne zároveň, ale keď poviem pravdu, Maťo mi prišiel ako strašne namyslený chalan, ktorý si jednoducho ide svoje a nerieši okolitý svet. Samozrejme, keď som ho spoznala, tak som zistila, že je úplný opak. Takže malá rada odo mňa: Nedávajte na prvý dojem. (smiech)

Martin: Ivka na mňa od začiatku pôsobila veľmi milo. Bolo na nej niečo zaujímavé a ešte aj v našom skupinovom pracovnom chate bola vždy zlatá.

@hashtag.sk

Takýto #flexchallenge si ešte nevidel 😂 ako to robia ostatní? 🤔🤯 #hashtagsk #funny #hardchallenge #hardcore #unbelievable 🤷‍♂️

♬ original sound – Ashley Jenkins

Kto urobil prvý krok a oslovil toho druhého? 

Martin: Ivke som napísal prvý ja. Keďže som už mal o Ivke dobrú mienku, usúdil som, že bude ideálne, ak jej napíšem prvý. Chcel som jej napísať a perfektnou zámienkou bolo poriešiť pracovné veci. Pomerne rýchlo sme od práce prešli k ďalším životným témam a zistili sme, že máme veľa spoločného. Písali sme si asi do piatej rána a už vtedy som vedel som, že bude špeciálnou osobou v mojom živote.

Tiktok párik
Spojili ich spoločné záľuby (Zdroj: Súkromný archív Ivany a Martina)

Bola to láska na prvé písmenko?

Ivka: My si píšeme doteraz, každý deň. Neviem, ako u Maťa, ale u mňa to bola láska na prvú pehu.

Už ste sa pred tým pokúšali o zoznámenie cez internet?

Ivka: Ja som sa zoznámiť cez rôzne sociálne siete skúšala niekoľkokrát. Našťastie, vždy to vyšlo celkom fajn a s niektorými ľuďmi sme doteraz v kontakte ako kamaráti.

Martin: Nikdy som to neskúšal. Som skôr za tradičnejší offline spôsob zoznámenia. Som klasik.

@yuwac

Čo ti vzala/dala pandémia koronavírusu? Napíš do komentárov 🤔 Ďakujem @jahodka2258 ❤ #love #date #foryou #yuwac #hlucci

♬ Romantic Instrumental – Lovemaking Jazz

Po akom časte ste sa stretli? Bolo to hneď rande, alebo skôr to bolo stretnutie dvoch ľudí, ktorí si majú čo povedať?

Ivka: Boli to necelé dva týždne písania si, a potom prišiel rad aj na stretko. Myslím, že sme to zo začiatku nejako špeciálne nedefinovali a to, že to bolo rande vyplynulo zo situácie až neskôr. (smiech) Ja som v Bratislave a Maťo v Nitre, takže nás delí nejakých 80 kilometrov.

Ako toto stretnutie vyzeralo a prebiehalo?

Martin: Po úvodných prvých minútach, keď sme nevedeli ani kam ísť, kam sa pozerať a čo povedať, sme si dali zmrzlinu. Potrebovali sme sa totiž schladiť po tom, akí sme boli zo seba rozpálení. (smiech) Teda aspoň ja určite. Nevedel som sa na ňu prestať pozerať. Už keď sme si písali, tak sme sa dohodli, že si spravíme jeden 36-otázkový test, po ktorom sa do seba majú dvaja zamilovať. Vďaka tomu testu sme rýchlo prelomili mnoho ľadov, dozvedeli sa o sebe nové veci a dokonca som Ivke aj zaspieval. Zvyšok dňa sme strávili v jednom bistre, ktoré sa neskôr stalo našim obľúbeným a pravidelne ho spolu navštevujeme. Záver dňa bol asi najmagickejší a kľúčový. Sadli sme si pod strom na lavičku, obrátil som sa na Ivku a povedal jej, že mi napadá odpoveď na jednu otázku z testu – Čo by som ľutoval, ak by bol dnešok mojím posledným dňom v živote? Povedal som jej, že by som ľutoval, ak by som jej nepovedal, že sa mi páči, a potom som ju pobozkal.

Ivana a Martin
Ich láska je iba na začiatku, obaja ale vedia, že sú pre seba stvorení (Zdroj: Súkromný archív Ivany a Martina)

Aké to je, keď sa vás spýtajú kamoši, alebo rodina, ako ste sa spoznali? Necítili ste sa trápne pri odpovedi, že vďaka TikToku?

Martin: Nespoznali sme sa ani tak vďaka TikToku, skôr vďaka Hashtag.sk, a tak to aj všetkým hovorím. Treba však povedať, že až práca na TikToku nás zblížila.

Ivka: Mňa sa to asi ešte nikto nepýtal, pretože ja im to poviem skôr, než sa opýtajú. Nemyslím si, že je trápne, ako sme sa spoznali, rovnako si nemyslím, že by sme sa mali za to hanbiť. To, že sme sa spoznali vďaka inej sociálnej sieti než ostatní, z nás robí výnimočný párik.

@hashtag.sk

vyzývam @glebzoo @simonahegerova.official @realporscheboy 😃beat: Carnage – Mase in ’97 (instrumental) #tikraptok #freestyle #hashtagsk

♬ original sound – hashtag.sk

Čo si myslíte o vzťahoch, ktoré sa začnú na internete?

Vzťahy, ktoré vzniknú vďaka internetu sú často zatracované, ale osobne si myslím, že aj takéto lásky dokážu byť tými osudovými. Nezáleží na tom, kde sa dvaja zoznámia, ale či si navzájom sadnú.

Ako prekonávate vzdialenosť? Nežiarlite na seba?

Ivka: Diaľku prekonávame autobusom, keďže je to zatiaľ najrýchlejší spôsob, ako byť spolu. Musím sa priznať, že jemnocitná žiarlivosť je na obidvoch stranách, ale povedzme si pravdu, kto by nežiarlil, kebyže má pri sebe takého muža ako je Maťo?

Martin: Tým, že vzdialenosť medzi nami nie je až taká veľká, sme schopní stretávať sa minimálne raz za týždeň a to aj na viac dní. Asi ako väčšina, aj my občas žiarlime, alebo máme obavy, ale komunikujeme, dôverujeme si a veríme, že to zvládneme.


Aj my sme na TikToku! Nájdeš nás ako @hashtag.sk. Čekuj videá, zabav sa a nezabudni nám dať follow

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame