Zostaneme priateľmi? Byť v kontakte s ex po rozchode nie je najlepší nápad

Photo by Julia Caesar on Unsplash

#Niekedy to nevyjde. Dvaja, ktorí sa ľúbia, si čoraz častejšie vchádzajú do vlasov. Keď to nejde, treba to nechať plávať. No expartnera či partnerku by sme čo najrýchlejšie mali nechať zapadnúť prachom. Pretože priateľstvo s bývalými sa vôbec nevypláca. Máme na to prinajmenšom 7 dôkazov, o ktoré sa podelili ľudia na stránke Whisper.

#1 Prišla k nám na kávičku

Photo by Anthony Tran on Unsplash

Chcela som partnerovi ukázať, aká som tolerantná, a preto som pozvala jeho bývalú k nám domov. Ten dom kedysi kupovali spolu. Dávala som si pozor, aby som nepoužila žiadnu šálku z tých, ktoré si pamätali ešte „jej dobu.“ Všetko bolo márne. Keď išla na záchod, len sa na mňa uškrnula a povedala: „Nemusíš mi to vysvetľovať. Ja to tu poznám oveľa lepšie než ty.“ Potom som sa dozvedela, že ešte stále miluje môjho partnera.

#2 Všetko mu vykecal

S mojím bývalým mužom sme ostali priateľmi. Vychovali sme spolu 4 deti a i keď prestal byť mojím partnerom, stále ostal otcom mojich detí. V jednej slabej chvíľke som pred ním poriadne ohovorila môjho snúbenca. On mu to všetko vykecal. Au. Veľmi ma to bolelo.

#3 Stále ma miluje

Photo by Simon Hattinga Verschure on Unsplash

Môj bývalý úplne nevymizol z môjho života. Stále ma miluje a to napriek tomu, že som mu dala košom. Priznám sa, že často jeho lásku zneužívam. Je pre mňa „dievčaťom“ pre všetko. Zatiaľ mi opravil všetky domáce spotrebiče.

#4 Chcela som pôsobiť ako dospelá

Expartner ma nechal dosť brutálnym spôsobom. Napriek tomu som mu chcela stoj čo stoj dokázať, že som dospelá a dokážem sa cez to povzniesť. Boli sme akože priatelia. No toto pseudopriateľstvo ma dostalo do poriadnej depresie. Musela som s ním prerušiť všetky kontakty.

#5 Chcem ju späť!

Photo by SHTTEFAN on Unsplash

S bývalou sme ostali kamoši. Každý večer snívam o tom, že sa s ňou milujem. Včera mi predstavila svojho nového frajera. Ešte stále som sa z toho nespamätal.

#6 Priatelili sme sa spolu

Ostali sme priatelia. Po 7 rokoch, ktoré sme strávili vo vzťahu. Uvedomila som si, že kým s tým priateľstvom neseknem, nikdy sa neposuniem dopredu. Bolo to to najťažšie rozhodnutie môjho života.

#7 Dostal som kvôli tomu kopačky

Photo by Nicholas Gercken on Unsplash

S mojou bývalou sme boli skvelí kamaráti. Volal som jej vždy, keď som mal problém. To sa však nepáčilo mojej ďalšej priateľke. Tá sa so mnou rozišla len kvôli tomu, že som s bývalou trávil príliš veľa času.

Aké sú vaše skúsenosti? Máte podobné skúsenosti s vašimi ex? Podeľte sa v komentároch!

Zdroj: whisper.sh
Odporúčame