Komiksový príbeh zlého Doctora Strangea je poriadne brutálny: Ako vyzerajú jeho najhoršie verzie?

Doctor Strange

Zlý Doctor Strange mal viacero podôb (Zdroj: Disney/Marvel Entertainment)

#Počas predchádzajúcich dní nám Marvel predstavil trailer na pokračovanie obľúbeného Doctora Strangea. Nový film má podtitul Multiverse of Madness a pokiaľ si videl seriál Loki, tak už asi tušíš, s akým problémom sa bude musieť vysporiadať. Otázkou stále ostávalo, kto bude hlavným záporákom nového fimu. Ako môžeme vidieť v závere traileru, pravdepodobne to bude zlá verzia Doctora Stragea.

Pokiaľ nesleduješ seriál What if…? a nečítaš komiksy, je to poriadny šok. V spomínanom animovanom seriáli sa však táto postava už objavila. Ako teda vyzerá jej komiksová história, z ktorej vychádzajú jej filmové verzie? Pozreli sme sa tomu bližšie na zúbok.

Prvýkrát sa objavil v 70. rokoch

Prvý komiks, v ktorom sa objavil zlý Doctor Strange, bol v What If…? #18, v roku 1977. Príbeh mal názov Čo keby bol Dr. Strange učeníkom Dormammuho?. Odpoveďou na túto otázku je veľmi jednoduchá – zlý. Veľmi zlý. V tejto realite používa barón Mordo čiernu mágiu na vyliečenie Strangeových rúk. Vďaka tomu sa Strange stáva jeho študentom. Neskôr ho ako správny záporák zabije a stane sa pre Dormammuho obľúbencom.

V Tajných vojnách Jonathana Hickmana Doctor Strange nebol vyslovene zlý, ale jeho morálny kompas rozhodne nesmeroval správnym smerom. V tomto vesmíre Stephen Strange slúžil ako Doomov šerif. Pod jeho velením urobil hrozné veci, s ktorými jeho asistent poslušne pomáhal. Na konci komiksu síce pomohol strane dobra a obnovil Multivesmír tak, ako bol. Spoločníka doktora Dooma však aj napriek tomu jednoznačne musíme považovať za zápornú postavu.

Doctor Strange
Nové zábery z Doctora Strangea sú skvelé (Zdroj:
Marvel Studios)

Najhoršie verzie

Jednou z najhorších verzií zlého Strangea bola bytosť známa ako Nekromancer. Prvýkrát sa objavil v komikse s názvom Doctor Strange: Sorcerer Supreme #46 v roku 1992 a žil na Counter-Earth, svete takmer identickom so Zemou-616, ktorá sa nachádza v nami známom Marvel Cinematic Universe. Jediný rozdiel je, že Counter-Earth obieha okolo Slnka naopak. Doctor Strange z tohto vesmíru mal veľmi podobnú históriu ako „náš“ Strange, až kým nezabil baróna Morda. Potom prešiel na temnú stranu a pokúsil sa použiť Knihu Vishanti na dobytie svojho sveta, čo sa mu však nepodarilo a jeho Zem bola zničená. Nakoniec ušiel a spôsobil problémy nášmu Stephenovi Strangeovi.

Medzi najhoršie verzie patrí rozhodne aj Doctor Strange, ktorý sa nachádza v takzvanom Cancerverse. V tomto vesmíre Doctor Strange porazil smrť a svoj silu na večný život čerpal z temných entít. Všetky bytosti v tomto vesmíre boli skazené, ale nikto viac ako Doctor Strange. Okrem iného sa pokúsil dobyť iné reality a takmer spôsobil ich záhubu. Našťastie pre ostatné bytosti ho v tomto vesmíre Thanos nadobro zničil.

Zdroj: hashtag.sk, nerdist.com
Odporúčame