Miluješ ich, no naživo im to až tak nejde? Títo speváci sú lepší pred kamerou ako na koncerte

Možno máš aj ty obľúbeného speváka či speváčku, ktorému to za mikrofónom až tak dobre nejde (Zdroj: Unsplash/Daniel Chekalov)

#O mnohých spevákoch či speváčkach je známe, že hoci majú milióny fanúšikov, za mikrofónom im to až tak dobre nejde. Možno máš aj ty obľúbenú kapelu, ktorej frontman síce dokáže strhnúť dav, no v kútiku duše vieš, že speváckym talentom rozhodne neohúri. Títo hudobní interpreti sú podľa návštevníkov koncertov tými, ktorých kvalita speváckeho výkonu je často, nuž, rozporuplná.

Keď to už legendám až tak nespieva

V podobných diskusiách sa často spomínajú stálice ako Guns N’ Roses a Red Hot Chili Peppers. Práve druhá spomenutá kapela patrí aj dnes k tým najobľúbenejším kapelám vôbec, ktorú počúvajú rôzne generácie. Hoci inštrumentálne výkony členov kapely sú vždy prvotriedne, spevák Anthony Kiedis posledné roky vraj nielenže obmedzil akýkoľvek kontakt s publikom, no svojim výkonom za mikrofónom by v speváckej súťaži zaujal len sotva. Práve „Papričky“ sa v podobných diskusiách objavujú takmer pravidelne.

„Hej, Kiedis ani náhodou nie je ohromujúci spevák, je vlastne objektívne zlý. No nik by sa do RHCP nehodil viac, pokiaľ viem,“ napísal SideshowInvitation v diskusií na reddite.

Do kategórie hudobníkov-veteránov, ktorým to už až tak „nespieva“ vraj patrí aj Billy Corgan z kapely The Smashing Pumpkins a David Lee Roth z Van Halen. No a o Bobovi Dylanovi je už pomerne dlho známe, že hoci je prvotriednym hudobníkom a textárom, hlasovým ekvilibristom rozhodne nie je.

Britney a tie ostatné

Pokiaľ máš rád Lanu Del Rey, určite si už zaregistroval meno Jack Antonoff. Producent, ktorý spolupracoval aj s Taylor Swift, je určite všestranne zameraný hudobník, no podľa komentujúceho s nickom pendragoncomic jeho spev nie je niečím, „v čom zažiari“.

Jennifer Lopez má síce za sebou úspešnú hudobnú kariéru, no podľa návštevníkov jej koncertu je jej hlas často slabý a nevyniká ani rozsahom. K výkonom si údajne tiež dopomáha rôznymi hlasovými efektami. Napriek tomu by si v jej repertoári našiel aj piesne, v ktorých predvádza solídny spevácky výkon. Čo sa ale týka Britney Spears, tak už z jej nahrávok poznať, že hlasový rozsah asi nebude jej hlavným tromfom.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Šokujúca smrť fanúšičky Taylor Swift na koncerte v Brazílii: Úprimnú sústrasť rodine vyjadrila aj samotná speváčka!

„Možno nie je najhoršia, no hlasovo robí skutočne divné a otravné veci,“ spomenul ktosi.

Možno ťa to prekvapí, no podľa človeka s nickom bobwagner patrí medzi slabšie speváčky aj Taylor Swift. Ten uznáva, že Swift je veľmi talentovanou performerkou a skladateľkou, no z vokálneho hľadiska je značne slabá vzhľadom na to, o akú veľkú hviezdu sa jedná. Na strane najúspešnejšej speváčky dneška však stojí fakt, že jej hlas ma ľahko rozpoznateľné zafarbenie, na čom sa zhodlo viacero diskutujúcich.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, reddit.com
Odporúčame