Zlaté maliny za rok 2024 sú rozdané: Spoznaj tých najhorších z najhorších

Asi ťa neprekvapí, že akčný film Expend4bles získal tento rok najviac nominácií (Zdroj: Millennium Media)

#Je obdobie odovzdávania filmových ocenení, no a Zlaté maliny môžeme pokojne vnímať ako akési predjedlo pred hlavným oscarovým hodovaním. Pokiaľ sleduješ súčasné filmy, tak ťa niektoré nominácie pri oboch oceneniach jednoducho nemôžu prekvapiť. Vieš už ale, kto bol tento rok tým najhorším? Nuž, pri niektorých sme to asi aj čakali, no niektorí víťazi nás (ne)milo prekvapili.

V nemilosti hlavne horory

Hodnotenia filmu Macko Puf: Krv a med sa na rôznych filmových serveroch pohybujú v podpriemerných až zlých číslach. Preto nie je žiadnym prekvapením, že si odniesol krásnych 5 víťaztiev. Tento slasher opäť dokazuje, že hororový žáner vyvražďovačiek už dávno patrí minulosti, no a ak si to náhodou nemyslíš, určite mu daj šancu.

Žánru nepomohol ani bláznivý nápad dvoch vrahov navliecť do masiek Pufa a prasiatka, jeho verného kamaráta. Film sa môže pýšiť hroznými trikmi, hereckými výkonmi, dialógmi, no a generický scenár tiež nestojí za veľa. Ako trefne poznamenal The Guardian, film je „otrasnou kombináciou nestrašidelného a nevtipného“.

Ak by si si náhodou myslel, že uvedením filmu o vraždiacom mackovi z dielne Walta Disneyho sa éra absurdných hororových námetov skončí, musíme ťa, žiaľ, vyviesť z omylu. Chystá sa totiž slasher, v ktorom bude vyčíňať vrah zamaskovaný za Mickey Mouse. No a ako dopadol pomerne favorizovaný satanistický horor s Russelom Crowom? Nuž, čítaj ďalej.

Zažiarili aj Expend4bles a oscaroví herci

No ani vysokorozpočtoví Expend4bles sa nenechali zahanbiť. Okrem toho, že do hry vstupovali s najvyšším počtom nominácií, sa môžu pochváliť dvomi oceneniami v hereckých kategóriách. Čo ťa ale možno nepoteší, je fakt, že okrem Megan Fox si cenu za najhorší herecký výkon odniesol aj Silvester Stallone.

Áno, ten Silvester Stallone, ktorý má na svojom konte dve oscarové nominácie. Oba filmy sa tiež stali jedinými z nomimovaných filmov, ktoré svoje nominácie aj premenili. Mnohokrát nominovaní Shazam! Hnev bohov a Exorcista: Znamenie viery teda predsa len utiekli hrobárovi z lopaty, a môžeme len dúfať, že ich tvorcovia si čo najskôr vstúpia do svedomia.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zlatá malina 2024: Kto sa dostal do tohtoročných nominácií?

Pokiaľ je reč o kvalitných hercoch, ktorí bojovali o titul toho najhoršieho, určite treba spomenúť nominácie držiteľov Oscara za najlepší mužský herecký výkon, a to Jona Voight a Russela Crowa. Obaja boli nominovaní v hlavnej hereckej kategórií, pričom víťazom sa stal Voight, ktorého si mohol vidieť v mnohých kvalitných filmoch. Okrem Crowa tak porazil napríklad Vina Diesela a Jasona Stathama.

Hoci nomináciu Megan Fox môžeme označiť za neprekvapivú, vidieť Helen Mirren, ktorá sa môže pýšiť mnohými významnými oceneniami, ako nominovanú v kategórií Najhoršia herečka v hlavnej úlohe, je prinajmenšom pozoruhodné. Jej (nudné) prevedenie postavy Hespery zo sveta DC do filmu nielenže nezapadá, ale pôsobí ako jeden z najväčších minuloročných filmových facepalmov.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: Hashtag.sk, razzies.com, the guardian.com
Odporúčame