Ženy vedia vycítiť, či ide o slobodného muža alebo nie: Ako?

Parfúm môže pomôcť pri hľadaní partnerky (Zdroj:Unsplash.com/ felipepelaquim)

#Možno každá žena niekedy vie odhadnúť či ide o slobodného alebo zadaného muža. Možno si si myslel, že je to  akýsi prirodzený radar. Podľa výskumu sa prišlo na to, že slobodného chlapa odhalíme podľa vône. Tak možno najbližšie spozorni ak zacítiš jedného z nich voniať viac ako toho druhého.

Boli to práve muži, ktorí prišli s nápadom na experiment, ktorého výsledky zverejnili aj v časopise s názvom ,,Frontiers in Psychology“, informuje o tom portál Unilad.com. Zamerali sa na mužskú vôňu. Vôňa mužov súvisí aj s testosterónom, ktorý sa považuje za silný faktor v telesnom pachu. Podľa experimentu je u slobodných mužov vyšší. Zadaní muži majú tendenciu mať testosterón nižší aby si udržali vzťah s partnerkou.

Výskumu sa zúčastnilo 91 chlapov. Z nich 46 bolo slobodných a 45 boli zadaní muži s partnerkami. Všetci začínali rovnako oblečení a to v klasických bielych tričkách. Neskôr v nich mali cvičiť aby do podpazušia trička sa dostalo dostatočné množstvo potu.

Vôňu mužov mení aj ich fyzická aktivita (Zdroj: Unsplash.com/Karsten Winegeart)

Po cvičení prišli na rad ženy, presnejšie 82 heterosexuálnych žien. Každá z nich dostala na ovoňanie tričko šiestich mužov. Neskôr po vyjadrení im bola ukazaná aj fotografia chlapa. Po ženskej ,,porote“, autor štúdie prišiel s myšlienkou, že v súlade s predpokladanou hypotézou bola vôňa slobodných mužov hodnotená ako tá silnejšia v porovnaní s vôňou zadaných mužov.

Nie všetko bolo len o vôni. ,,Zistili sme tiež, že tváre slobodných mužov boli hodnotené ako mužnejšie ako tváre partnerov, ale iba medzi partnerskými ženami,“ dopĺňa autor experimentu. Práve telesná vôňa pomáha ženám pri výbere vhodného partnera, samozrejme príliš silný a až veľmi výrazný telesný pach sa hodnotil ako menej príťažlivý. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Aké budú trendy v zoznamovaní v roku 2023? Toto nás čaká
Autori však uviedli: „Z evolučného hľadiska môže byť pre ženy výhodné, aby boli schopné odhaliť chemosignály, ktoré znamenajú vzťah muža, a nakoniec sa vyhnúť dvoreniu partnerských mužov (najmä s potomkami) kvôli relatívne obmedzeným zdrojom, ktoré môžu ponúknuť.“ Tak nabudúce ak budeš niekde možno spozorni pri vôni chlapa a odhalíš či ide o slobodného alebo zadaného. 

Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame