Ženy sú viac sexuálne fluidné ako muži: Ukazuje to prieskum analyzujúci posledných 10 rokov

ženy, ktoré sa bozkávajú

Ženy sú viac sexuálne fluidné ako muži (Zdroj: Unsplash/Tallie Robinson)

#Svet nie je miesto, ktoré je rigidné a zostalo stáť na jednom mieste. Celý tento systém je neustále v pohybe a vyvíja sa. A preto je logické, že to čo platilo pred 10 rokmi dnes už platiť nebude. Túto vetu si zase raz potvrdili vedci, ktorí úplnou náhodou prišli na to, že ženy sú viac sexuálne fluidné ako muži.

Tento pojem v praxi znamená, že ženy sú viac priťahuje rovnaké pohlavie, ako je to u mužov. Nie je to ale tak, že by bolo viac homosexuálnych žien. Ukazuje sa len, že nežnejšie pohlavie sa k „hraniu za dva tímy“ priznáva častejšie ako je to u opačného pohlavia.

Výsledky získané náhodou

Sean Massey spolu so svojimi kolegami z laboratória v New Yorku sa už desať rokov venujú výskumu sexuálneho správania. Na získanie potrebných dát museli respondenti vždy uviesť aj pohlavie, sexuálnu orientáciu a preferenciu, s akým pohlavím by vedeli mať sex.

Tím pri výskume vôbec nepočítal s tým, že sa im vytvorí záver úplne inej hypotézy. Pri analýze dotazníkov totiž zistili, že ženy si v priebehu rokov začali častejšie zaškrtávať príťažlivosť k obom pohlaviam. V roku 2011 sa striktne k heterosexualite prihlásilo 77 percent žien. O sedem rokov neskôr toto percento kleslo na 65.

Prečo tento jav vzniká?

Trend vo veľkom ovplyvnilo silnenie feministických hnutí. Práve tie zabezpečili lepšie postavenie žien v spoločnosti. Z tradičnej žienky domácej, ktorá je odkázaná len na svojho manžela sa postupne stáva silná nezávislá žena, ktorej nikto nediktuje čo môže a čo nie.

Keďže mužov vníma spoločnosť viac menej stále rovnako, u nich tento trend nebol pozorovaný. Avšak vedci predpokladajú, že v priebehu rokov sa aj tento stav bude postupne meniť. Muži totiž nebudú musieť vystupovať len ako silný vodcovia bez emócií a budú si môcť taktiež slobodne vybrať.

Zdroj: hashtag.sk, bbc.com
Odporúčame