Zaklínač bude loviť démonov na Slovensku: Megahit Netflixu sa bude natáčať čoskoro aj u nás

Zaklínač dostane prequel.

Zaklínač dostane prequel (Zdroj: Netflix)

#Niet pochýb o tom, že Zaklínač je jedným z najlepších seriálov poslednej doby a o fanúšikov nemá núdzu. Bielovlasý lovec monštier Geralt sa jednoducho stal obľúbencom a tisíce ľudí čakajú na jeho návrat na obrazovky. Ten by sa mal uskutočniť už v roku 2021 a produkcia sa už začala. Narozdiel od prvej série, ktorá sa natáčala v Poľsku, Maďarsku a na Kanárskych ostrovoch sa však teraz zmenila lokalita. Natáčať sa bude aj na Slovensku.

Okrem našej krajiny, ktorá začína byť pre filmárov vďaka našej krásnej a rozmanitej prírode atraktívna, sa natáča aj v Českej republike, Londýne a v Škótsku. Dôležité je tiež povedať, že v prvej sérii sa niektoré zo záberov točili na slovensko-maďarskom pohraničí, zatiaľ čo teraz pôjde o celé scény. Na druhej sérii sa však už nebude podieľať Vladimír Furdík, známy ako Night King zo seriálu Game of Thrones. Ten v prvej sérii Zaklínača pôsobil ako spolutvorca choreografií bojových scén.

Ako mnohé seriály, aj produkcia tohto seriálu sa spomalila kvôli pandémii koronavírusu, ktorá zasiahla celý svet. Začať má podľa informácií znova už počas prvého augustového týždňa. Aj napriek odloženiu natáčania mnohí veria, že druhá séria úspešného seriálu dorazí na obrazovky v pôvodne plánovanom termíne.

Tešíš sa na druhú sériu Zaklínača aj ty?

Zdroj: cineuropa.org, gamesradar.com,
Odporúčame