Zacvič si jogu v parku alebo doma: Ukážeme ti skvelé zostavy na chudnutie aj relax

Žena cvičiaca jógu

Vyskúšaj si aj ty domáce cvičenie jogy (Foto: Unsplash.com)

#Poď skúsiť jogu! Ide o 5 000 rokov staré učenie, ktoré je dokonalým prepojením fyzického s duchovným. Nepotrebuješ na ňu žiadne extra náčinie, úplne si vystačíš s karimatkou a chuťou do cvičenia. Práve preto ti dnes prinášame tipy, ako a prečo začať.

Chceš doma vyskúšať jogu? Príručku, ako na to, nájdeš v kníhkupectve Martinus.sk!

Úľava pre chrbát

Sedieť celý deň za počítačom nie je práve sranda a naša chrbtica značne trpí. Čoraz viac mladých ľudí sa začína sťažovať na jej bolesti. Joga cviky sú určené na naťahovanie celého tela a to znamená, že sú nielen skvelou prevenciou, ale dokážu problémy s chrbtom aj riešiť. Tvoje telo sa stane omnoho ohybnejšie a svaly pružnejšie. Naučíš sa správne držanie. A keď sa nehrbíme, vyzeráme omnoho príťažlivejšie a sebavedomejšie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mia • The Healthlete (@the_healthlete),

Maximálne sústredenie

Deje sa toho okolo nás mnoho. Denne nám príde neskutočné množstvo notifikácii, prijímame množstvo informácii, máme kopu povinností a k tomu si večer zapne správy, ktoré nie sú vždy práve pozitívne. Niekedy je fajn vypnúť, byť sám so sebou a užívať si to. Samota, čas na premýšľanie a psychohygiena. Zatvor sa v izbe, nenechaj sa ničím rušiť a pusti si nejakú pokojnú príjemnú hudbu. To, že si tvoja myseľ viac oddýchne, má priaznivé účinky aj na koncentráciu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Andreita Levin ॐ (@andreitalevin),

Lepší spánok aj imunita

Mávaš problémy so spánkom? Vo všeobecnosti sa cvičenie pred spaním neodporúča, ale ak sa trošku ponaťahuješ, môže ti padnúť na úžitok. Existujú špeciálne zostavy, po ktorých zaspíš hneď ako bábätko. Pri joge je dôležité pravidelné a správne dýchanie, čo zlepšuje cirkuláciu krvi. Vďaka tomu sa posilní aj imunita.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Luc Jean-Baptiste (@ljbnyc1),

Ako na to?

  • Vyber si vhodné miesto. Je jedno, kde to bude. Hlavne, aby si mal dostatok priestoru a cítil sa uvoľnene. Pokojne zapáľ sviečky a pusti si relaxačnú hudbu. 
  • Dýchaj zhlboka. Nadychuj sa nosom do hrudného koša a vydychuj ústami. Dávaj naň pozor počas celého cvičenia, aj keď sa zvýši náročnosť. 
  • Vždy si dobre rozmysli, či je cvik pre teba vhodný. Nepúšťaj sa do komplikovaných polôh. Ber ohľad na svoj momentálny zdravotný stav a výkonnosť. Niekedy je menej viac.
  • Zabudni na tenisky, papuče a dokonca aj na ponožky. Joga sa cvičí najlepšie naboso. Zvyšok outfitu by mal byť hlavne pohodlný a dostatočne elastický, aby ti umožnil urobiť bez problémov všetky cviky.
  • Nájdi si časť dňa, ktorá ti najviac vyhovuje. Veľa ľudí preferuje hlavne ranné hodiny, keďže je to skvelý štart. Iní jogu, naopak, berú ako bodku za celým dňom a vyčistenie hlavy.
  • Pred cvičením radšej 2 hodiny nejedz. Mohlo by ti prísť ťažko. Mnohí nedajú dopustiť na cvičenie nalačno.
  • Nakoniec to najdôležitejšie: samotné cviky. Aby si sa nemusel trápiť s hľadaním, vybrali sme pre teba tie najlepšie videá pre jogu z pohodlia domova:

Joga pre začiatočníkov

Joga na chudnutie

Power joga

Ranná joga

Chceš doma vyskúšať jogu? Príručku, ako na to nájdeš v kníhkupectve Martinus.sk!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame