Unikol koncept nového Samsungu Z Fold 4: Selfie kamera úplne zmizne a dizajn bude podobný novej Ultre, sleduj prvé fotky

Nový Galaxy Z Fold 4 by mohol prísť s dizajnom S22 Ultra

Nový Galaxy Z Fold 4 by mohol prísť s dizajnom S22 Ultra (Zdroj: Samsung)

#Minuloročné modely série Z, teda Flip a Fold, sa podľa očakávaní stali mimoriadne úspešné. Aj keď je nutné zdôrazniť, že Flip sa za tisícku predával oveľa lepšie ako Fold (za takmer dve tisícky), každý z mobilov si našiel svoje publikum a určitým spôsobom zmenil svetový trh. Čo ponúkne nová generácia, ktorá bude oficiálne predstavená v lete?


Samsung predstavil trojicu nových vlajkových lodí: Ako vysoko nastaví latku Galaxy S22?


Zmeny v dizajne a S Pen v tele

Môžeme si všimnúť, že Samsung začiatkom roka predstavuje sériu S, ktorej dizajn sa opakuje počas celého roka. Pred dvomi rokmi mala S20 výstup fotoaparátov, pred rokom S21 zliala tento výstup s hranami – jednoducho tak, ako vyzerala séria S, vyzerali aj ostatné modely vrátane Z. Tento rok sa do pozornosti dostala S22 Ultra, ktorej z tela vystupujú len jednotlivé objektívy a presne tak by mal vyzerať aj Z Fold 4.

Nielenže vystupujú len spomínané objektívy, ale dokonca aj farbené kombinácie by sme mali dostať tie isté – teda čiernu, bielu a bordovú. Predná selfie kamery v hlavnom vnútornom displeji by mala dokonca zmiznúť úplne. No a v neposlednom rade už nenájdeš žiadnu otvorenú štrbinu pri zatvorenom tele. Kiežby všetko tieto uniknuté informácie boli pravdivé.

Z Fold 3 predstavil prvý ohybný displej s kompatibilitou dotykového pera. Jeho jedinou nevýhodou bolo, že sa nedal nosiť v tele zariadenia, ale len v puzdre, ktoré nebolo lacné. 4. generácia Foldu by mala priniesť aj priestor pre S Pen a jeho nabíjanie počas nečinnosti. Bojíme sa jediného – priestor pre S Pen by mohol znamenať menej miesta pre batériu. Dúfame, že S Pen nedostane prednosť pred vyššou kapacitou batérie, ktorú smartfón s dvomi 120 Hz displeji potrebuje ako soľ.

Čo hovoríš na koncept Z Fold 4? Myslíš si, že skutočne dostaneme všetko, čo 3. generácii chýbalo?


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, sammobile.com, YouTube/WaqarKhanTech
Odporúčame