Yzomandias oslávil 30 rokov. Český rapper je v najlepších rokoch kariéry

Yzomandias počas víkendu oslávil jubilejné tridsiate narodeniny. Pre niekoho to býva vek, kedy prichádza do najlepšej fázy svojej kariéry, niekto sa tam už nachádza, niekto už pomaly klesá. Yzo je prototypom úspešného rappera, ktorý dlhodobo buduje svoj úspech. A môžeme konštatovať, že teraz, keď má 30 rokov, je skutočne československou špičkou v tom, čo robí. 

Yzomandias, zakladateľ labelu Milion Plus, už nie je neskúsený začiatočník. A zároveň nie je ani veterán. A teda, skutočne môžeme napísať, že sa nachádza v najlepších rokoch svojej kariéry. M+ je rozbehnutý, Yzomandias má za sebou množstvo trackov, ktoré dosahujú vyslovene hymnového potenciálu. Často sa objavuje na hudobných projektoch, ktoré si pozrú milióny ľudí.

Dôležité je taktiež to, že stále čo má povedať a nevarí, ako sa hovorí, z vody. Yzomandias je na tom lyricky aj hudobne zatiaľ najlepšie ako bol a vzhľadom na to, čo od neho počúvame v uplynulých mesiacoch, tak je na mieste si myslieť, že sa nachádza v prime time svojej profesionálnej činnosti. Jasné, v tomto tempe sa nedá ísť donekonečna. Preto treba vyťažiť maximum z aktuálneho obdobia. A to je úplne prirodzené.

My sa môžeme len a len tešiť na to, na čo sa môžeme od Yza tešiť v tomto kalendárnom roku. Už nám stihol ponúknuť Prozyum Director’s Cut, ktorý sa zaradil medzi najpočúvanejšie CDs úvodu nového roka a Yzomandiasa môžeme počuť veľmi často, pretože keď vydá niekto z jeho labelových kolegov nový projekt, je veľká šanca, že sa tam objaví aj on.

Aj keď ho možno nemajú všetci radi, zaslúži si rešpekt, pretože skutočne, keď vezmeme do úvahy všetky atribúty, patrí medzi špičku českého a slovenského rapu. Predovšetkým u našich západných susedov je medzi tými najsledovanejšími a najpočúvanejšími. Môžeme konštatovať, že o pomyselný trón sa delí s kolegami ako Viktor Sheen či Nik Tendo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zomrel zakladateľ Freak The World Oliver Morócz. Mal iba 25 rokov

Foto: Yzomandias, profil Yzomandias, Instagram

Odporúčame