Skvelá novinka pre všetkých streamerov: YouTube prichádza s exkluzívnym chatom len pre odberateľov

Youtube na notebooku

YouTube (Zdroj: Unsplash/NordWood Themes)

#Sociálne siete sa chytili nového trendu a začínajú meniť svoj koncept. Pred niekoľkými týždňami Instagram oznámil, že už nie je miestom pre fotografie, ale videá. Súvisí to s narastajúcou popularitou Reels, teda krátkych videí. Podobný krok sa rozhodol urobiť aj YouTube.

Spoločnosť oznámila, že pre všetkých gamerov a streamerov umožní vytvorenie exkluzívnych priestorov na chat, ale aj zdieľanie súkromných videí. Takéto „privilégium“ budú mať len odberatelia daného kanálu. V konečnom dôsledku tak získajú všetky strany.

Objavovanie nového

Novú funkciu YouTube sprístupnil vybraným kanálom už v máji. Teraz je však dostupná pre všetkých a jedinou podmienkou je mať viac ako tisíc odberateľov. Tí si budú môcť medzi sebou v reálnou čase zdieľať rôzne iné videá, ktoré im rozšíria obzory a obohatia čas na tomto webe.

YouTube sa novinkou inšpiroval platformou Twitch, kde táto funkcia funguje už dlhší čas. Tá dokonca experimentovala aj s exkluzívnymi streamami len pre odberateľov. Možno sa to ujme rovnako a čaká nás úplná zmena YouTube ako ho poznáme. Budeš využívať novú funkciu? Daj nám vedieť v komentároch!

Aplikácia YouTube na mobile
YouTube prichádza s novinkou pre všetkých streamerov (Zdroj: Unsplash/Christian Wiediger)
Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame