Značka POCO predstavuje svoje prvé smart hodinky: Vyzerajú ako Apple Watch, no sú o stovky eur lacnejšie

Xiaomi predstavuje nové smart hodinky POCO Watch

Xiaomi predstavuje nové smart hodinky POCO Watch (Zdroj: Xiaomi)

#Na poslednej POCO konferencii sme boli svedkami predstavenia vôbec prvých smart hodiniek tejto spoločnosti. Vývojár odhalili novinku POCO Watch, ktorá ponúka veľmi podobný dizajn hodinkám od Apple, dvojtýždňovú výdrž batérie a atraktívne funkcie. Stojí za to pridať si ich do wishlistu pri výbere nového gadgetu?


Asus uviedol na trh nový ZenBook: Upúta ťa krásny displej, čistý dizajn alebo nálepka Intel EVO?


Zaujmú dizajnom

Na úvod nás upútal dizajn. Hodinky sú síce vyrobené z plastu, no na prvý pohľad by si možno nespoznal rozdiel medzi nimi a Apple Watch. Odlišuje ich najmä tlačidlo na pravej strane – Apple má točiace koliesko. POCO Watch majú jemne pretiahnutý 1,6-palcový AMOLED displej s rozlíšením 320 x 360 pixelov. Zatiaľ nám nie je známe, koľko má tento displej nitov, ale vývojári sľubujú dobrú čitateľnosť aj na slnku.

Dizajn však nie je len o prevedení. Tieto smart hodinku ponúkajú aj určitý stupeň ochrany – síce kvôli plastovému spracovaniu nie proti pádom, ale vďaka certifikácii 5ATM sa s nimi môžem pokojne ponárať a do až do hĺbky 50 metrov. Hodinky sú tenké len 10 milimetrov a vážia 31 gramov, takže sa dajú na ruke nosiť veľmi pohodlne.

POCO Watch ponúkajú množstvo funkcií
POCO Watch ponúkajú množstvo funkcií (Zdroj: Xiaomi)

Športový asistent na dva týždne

POCO Watch sú určené najmä športovcom. Ponúkajú viac ako 100 módov na cviky, rôzne športové aktivity či udržanie sa v kondícii. Svoje trasy zmapuješ vďaka zabudovanému GPS a na ich zadnej strane nemôže chýbať monitoring tvojho tepu či hladiny kyslíku v krvi. Na jedno nabitie vydržia 14 dní, čomu vďačia 225 mAh batérii.

Síce nám stále nie je jasné, aký budú mať hodinky procesor, RAM a úložisko, vieme, že disponujú najnovšou konektivitou a vlastným operačným systémom rodiny Xiaomi. Na výber dostaneme z viac ako stovky ciferníkov.

Nové smart hodinky POCO Watch budú na úvod dostupné v troch farebných prevedeniach a to v modrej, čiernej a béžovej slonovinovej farbe. Ich cena bude nastavená na 79 eur a pripojiť ich budeš môcť k Android či k iOS. Zaujala ťa novinka?


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, xiaomiplanet.sk, gsmarena.com
Odporúčame