Wu-Tang Clan a Nas spoločne v Berlíne a Viedni: Nezmeškaj legendy na unikátnom turné

Wu-Tang Clan po rokoch na turné v Európe (zdroj: Live Nation)

#Toto bude skutočne legendárne turné! Wu-Tang Clan a Nas spojili sily a vyrážajú na tour po Európe s názvom „N.Y. State of Mind 2023“. A čo je ešte lepšie? Hoci sa slovenskí fanúšikovia nedočkali vlastnej zastávky, nebudú to mať tak ďaleko. Legendy totiž zahrajú vo Viedni a pod holým nebom tiež v Berlíne.

Rapové kung-fu

Legendárny Wu-Tang Clan vznikol v Brooklyne v roku 1992 a odvtedy nezostal v pokoji ani jeden fanúšik hip-hopu. Ich debutový album Enter the Wu-Tang (36 Chambers) bol okamžite vnímaný ako klasika a skupina sa stala ikonou rapovej scény. Wu-Tang Clan totiž vytvoril svoj vlastný temný zvuk, ktorý kombinuje kung-fu sample s nekompromisným rapom a neskutočným flowom 10 členov tejto zostavy (R.I.P. O.D.B.).

A čo Nas? Tento rapper z Queensu v New Yorku je rovnakou legendou. Jeho debutový album Illmatic je považovaný za jeden z najlepších rapových albumov všetkých čias. Jeho neskoršie albumy, vrátane tých aktuálnych boli vždy dobre prijaté kritikou a fanúšikmi.

Veľký zážitok

Toto spoločné turné je príležitosťou vidieť dve stálice hip-hopovej scény spolu na jednom pódiu. Ich hudba odráža ducha New Yorku (ako napovedá názov turné) a ich koncerty sú plné energie, interakcie s publikom a nezabudnuteľných zážitkov. Slovenskí fanúšikovia sa môžu tešiť na ich vystúpenia v Stadthalle vo Viedni 11.7.2023 a v Berlíne pod holým nebom v areáli Wuhlheide 5.6.2023. Okrem toho Wu-Tang s Nasom zablúdia napríklad aj do Paríža, Kodane, Amsterdamu a Štokholmu.

Toto turné si nesmie nechať ujsť skutočný fanúšik old school hip-hopu, ale hlavne tí, ktorí si chcú vypočuť skutočnú hudobnú klasiku a stráviť nezabudnuteľnú noc s Wu-Tang Clan a Nasom. Lístky kupuj čím skôr na webe LiveNation.co.uk.

Wu-Tang Clan a Nas: N.Y. State of Mind 2023:
5.6.2023 – Berlín (Wuhlheide)
11.7.2023 – Viedeň (Stadthalle)

Zdroj: Hashtag.sk, LiveNation
Odporúčame