Miluješ nosiť červené módne kúsky? Toto sa skrýva za tvojou túžbou nosiť túto zmyslenú farbu!

Hoci ťa konkrétne farby, ktoré nosíš, nedefinujú ako jednotlivca, dokážu vplývať na tvoje konanie, psychiku a správanie (Zdroj: Freepik/svetlanasokolova)

#Móda odzrkadľuje vlastnosti jej nositeľa. Odráža dobu svojho vzniku či náladu spoločnosti. Vieš ale aj to, prečo často a rád siahaš po červených kúskoch? Je za tým psychológia farieb, ktorá má vysvetlenie takmer pre všetko!

Symbolika

Červená pôvodne symbolizovala farbu krvi, ohňa a nebezpečenstva. V niektorých vnímaniach sa považuje za farbu životnej sily a vášne. Psychológia farieb sa využíva na marketingové účely už niekoľko rokov.

Hoci ťa konkrétne farby, ktoré nosíš, nedefinujú ako jednotlivca, dokážu vplývať na tvoje konanie, psychiku a správanie. Určujú tiež aj emócie a nálady, ktoré ťa môžu dokonca ovplyvňovať pri rozhodovaní!

(Zdroj: Freepik/stolyevych_yuliya)

Od pokojnej k vášnivej

Zatiaľ čo počas posledných troch rokov boli na piedestály skôr odtiene zelenej, v súčasnosti sa obľube teší práve červená. Prichádza k novej vlne oživenia trendov – a to naprieč módou, kozmetikou a interiérovým dizajnom. Ako dôkaz uvádzame červené šaty či pančuchy v týchto odtieňoch, ktoré sú kľúčovými prvkami nadchádzajúcej sezóny!

Vplýva na tvoje pocity

Červená ťa priťahuje vtedy, keď hľadáš tú správnu energiu. Poskytne ti dokonalé nakopnutie. Ak však skôr cítiš únavu a vyčerpanie, červená môže tvoje myslenie ovplyvniť skôr negatívne, a byť ti nepríjemná.

Je tiež farbou čakry, ktorá súvisí so základmi tela. Ak budeš teda podvedome túžiť po červenej, znamená to, že v živote hľadáš vitalitu a stabilitu.

(Zdroj: Freepik/kjpargeter)

Jej posolstvo

Je širokospektrálna, preto si ju rôzne kultúry vykladajú všelijako. To, čo je príjemné pre jedných (jej stránka sexuality, plodnosti, romantiky a túžby), môže v iných evokovať skôr dominantnosť, nebezpečie a veľkú moc.

Zvyšuje tiež tep, a vďaka svojej vlnovej dĺžke je jednou z najviac pútavých farieb farebného spektra. Používa sa aj ako varovný signál na výstražných prvkoch a symboloch, čím má upútať pozornosť a varovať pred nebezpečím, pretože všetko červené automaticky priťahuje ľudskú pozornosť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Fashion inšpirácie z Instagramu: Čo potrebuješ k dokonalému letnému outfitu do mesta?

Toto určite platí aj pri móde – ak si netrúfaš na odev, ktorý bude žiariť červenou od hlavy až po päty, skús strategické zakomponovanie, napríklad prostredníctvom doplnkov, topánok, kabelky či šperku. Je ideálnou pre situácie, ktoré si vyžadujú pritiahnutie všetkých pohľadov a pozornosti.

Tak čo, siahneš po červenej aj nabudúce?

Sleduj nás aj na TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame